Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Powiat z nowym wicestarostą. To były senator PiS

Fot: ARC starostwo powiatowe

Powiat bielski ma od teraz nowego wicestarostę. W głosowaniu funkcję tę powierzono Andrzejowi Kamińskiemu, byłemu senatorowi Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Kamiński zastąpił w ten sposób zmarłego w marcu tego roku wicestarostę Grzegorza Szetyńskiego. Za jego kandydaturą głosowało 21 radnych powiatowych, 7 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Przedstawiając Andrzeja Kamińskiego starosta Andrzej Płonka podkreślił, że jest on mieszkańcem powiatu bielskiego, a ponad dwadzieścia lat temu uczestniczył w kształtowaniu powiatu ( Kamiński był radnym powiatu bielskiego I i II kadencji). Kamiński już po wyborze go na wicestarostę mówił:
– Z panem śp. Grzegorzem znaliśmy się bardzo dobrze, był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, był też zaangażowany w działania Akcji Katolickiej u siebie w Kozach, stąd mieliśmy okazję często się spotykać. Wielki żal, że tak szybko od nas odszedł. Z drugiej strony jest to dla mnie duże wyzwanie, bo przejmuję działkę którą on zajmował się od tylu lat. Będzie trudno sprostać, ale będę się starał.
Andrzej Kamiński ma 62 lata i jest mieszkańcem Dankowic. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przez wiele lat nauczyciel i samorządowiec. Był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego przez 3 kadencje, a potem od 2015 r. senatorem. Jest członkiem PiS. Nowy wicestarosta działa społecznie. Jest prezesem Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej oraz członkiem rad społecznych szpitali w regionie.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WYBORCA
WYBORCA
10 miesięcy temu

Wspaniały wybór .
Bardzo kompetentny i pracowity człowiek .
Oczywiście z PiS .
Tam tylko takie wielkie i pracowite kandydatury .
Gratulacje dla Radnych Powiatu .

zwierzak
zwierzak
10 miesięcy temu
Reply to  WYBORCA

Gdyby był taki dobry to by nie przegrał mandatu z jakąś Gorgoń Komor

WYBORCA
WYBORCA
10 miesięcy temu
Reply to  WYBORCA

Jakiś czeski błąd się wkradł,zamiast kandydatury miało być kreatury.

WN
WN
10 miesięcy temu

Powiat spisiał do imentu.

Wańka wstańka
Wańka wstańka
10 miesięcy temu

Ledwo spadł z jednego stołka już pcha się na kolejny

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
10 miesięcy temu

Żadne spadł, koledzy nie dadzą. Fajnie, że ma też poparcie nieżyjącego. Może będziemy mieli felietony propagandowe od pana wicestarosty w B24 jak za czasów senatorowania. Powiat może nie myśleć już o rzeczniku. Ilu to szpitali jest członkiem rad społecznych?