Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Powiat z nowym wicestarostą. To były senator PiS

Fot: ARC starostwo powiatowe

Powiat bielski ma od teraz nowego wicestarostę. W głosowaniu funkcję tę powierzono Andrzejowi Kamińskiemu, byłemu senatorowi Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Kamiński zastąpił w ten sposób zmarłego w marcu tego roku wicestarostę Grzegorza Szetyńskiego. Za jego kandydaturą głosowało 21 radnych powiatowych, 7 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Przedstawiając Andrzeja Kamińskiego starosta Andrzej Płonka podkreślił, że jest on mieszkańcem powiatu bielskiego, a ponad dwadzieścia lat temu uczestniczył w kształtowaniu powiatu ( Kamiński był radnym powiatu bielskiego I i II kadencji). Kamiński już po wyborze go na wicestarostę mówił:
– Z panem śp. Grzegorzem znaliśmy się bardzo dobrze, był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, był też zaangażowany w działania Akcji Katolickiej u siebie w Kozach, stąd mieliśmy okazję często się spotykać. Wielki żal, że tak szybko od nas odszedł. Z drugiej strony jest to dla mnie duże wyzwanie, bo przejmuję działkę którą on zajmował się od tylu lat. Będzie trudno sprostać, ale będę się starał.
Andrzej Kamiński ma 62 lata i jest mieszkańcem Dankowic. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przez wiele lat nauczyciel i samorządowiec. Był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego przez 3 kadencje, a potem od 2015 r. senatorem. Jest członkiem PiS. Nowy wicestarosta działa społecznie. Jest prezesem Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej oraz członkiem rad społecznych szpitali w regionie.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WYBORCA
WYBORCA
5 miesięcy temu

Wspaniały wybór .
Bardzo kompetentny i pracowity człowiek .
Oczywiście z PiS .
Tam tylko takie wielkie i pracowite kandydatury .
Gratulacje dla Radnych Powiatu .

zwierzak
zwierzak
5 miesięcy temu
Reply to  WYBORCA

Gdyby był taki dobry to by nie przegrał mandatu z jakąś Gorgoń Komor

WYBORCA
WYBORCA
5 miesięcy temu
Reply to  WYBORCA

Jakiś czeski błąd się wkradł,zamiast kandydatury miało być kreatury.

WN
WN
5 miesięcy temu

Powiat spisiał do imentu.

Wańka wstańka
Wańka wstańka
5 miesięcy temu

Ledwo spadł z jednego stołka już pcha się na kolejny

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
5 miesięcy temu

Żadne spadł, koledzy nie dadzą. Fajnie, że ma też poparcie nieżyjącego. Może będziemy mieli felietony propagandowe od pana wicestarosty w B24 jak za czasów senatorowania. Powiat może nie myśleć już o rzeczniku. Ilu to szpitali jest członkiem rad społecznych?