Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bielsko-Biała: Przeglądy kolęd i pastorałek online w styczniu

Domy kultury w Bielsku-Białej przygotowały na styczeń 2021 r. sporo muzycznych atrakcji. Przed nami XVI Komorowicki Przegląd Kolęd i Pastorałek „KOLĘDA 2021”, Koncert Galowy XXI Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba” oraz koncert „Kolęda przy choince”. Nadal można zgłaszać swój udział w dwóch ostatnich wydarzeniach.

Jako pierwszy z wymienionych koncertów odbędzie się XVI Komorowicki Przegląd Kolęd i Pastorałek „KOLĘDA 2021”, na który zaprasza Dom Kultury w Komorowicach. W tym roku wydarzenie będzie dostępne wyłącznie w formie transmisji online, która prowadzona będzie na fanpage’u instytucji z Bielska-Białej. Misją Komorowickiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek jest promowanie oraz podtrzymywanie najpiękniejszej tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, czyli śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek o charakterze świątecznym. Ideą przyświecającą organizacji Przeglądu jest też umożliwienie chętnym zaprezentowania autorskich interpretacji i swoich umiejętności artystycznych. Wydarzenie zaplanowane jest na 16 stycznia 2021 r. (sobota), początek o godz. 17.00. Lista zgłoszeń uczestników Przeglądu jest już zamknięta.

Kolejne wydarzenie muzyczne online czeka nas w ostatni weekend stycznia. Koncert „Kolęda przy choince” organizowany przez Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich również transmitowany będzie przez internet. Placówka zaprasza do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych instrumentalistów. Bez względu na wiek i doświadczenie w graniu na wybranym instrumencie, każdy miłośnik muzyki może zgłosić chęć udziału w koncercie. Wystarczy wybrać kolędę, pastorałkę, piosenkę świąteczną albo zimową i przesłać nagranie do organizatorów koncertu. Dom Kultury w Bielsku-Białej stworzy z otrzymanych nagrań wyjątkowy zimowo-świąteczny koncert, który zostanie udostępniony online bezpłatnie. Czas na nadsyłanie zgłoszeń upływa w dniu 17 stycznia 2021 r. Koncert zostanie zamieszczony na kanale na YouTube: Mikra Dom Kultury, a także na Facebooku i Instagramie Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich w dniu 30 stycznia 2021 r. (sobota).

Ostatnie wydarzenie zaplanowane przez domy kultury w Bielsku-Białej na styczeń 2021 r. to XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba”. Konkurs organizowany przez Dom Kultury w Hałcnowie ma już długą tradycję, jednak w tym roku po raz pierwszy w swojej historii zgłoszenia wysyłać trzeba drogą elektroniczną. W konkursie udział wziąć mogą osoby w różnym wieku i różnych narodowości, zarówno soliści, duety, zespoły muzyczne, chóry, zespoły ludowe, grupy śpiewacze, kapele, jak i całe rodziny… Jednym słowem wszyscy miłośnicy muzyki: wokaliści, instrumentaliści i muzycy z całego świata mogą przesyłać swoje zgłoszenia do udziału w konkursie Domu Kultury w Bielsku-Białej. Wymagane jest przesłanie nagrania, na którym uczestnik wykonuje wybrany przez siebie utwór (poprzez serwer wetransfer.com na adres e-mail: [email protected]). Termin przesyłania nagrań również upływa 17 stycznia 2021 r. Szczegóły dotyczące nagrania znajdziecie w tekście na stronie: https://www.wygranaonline.com/przeglad-koled-i-pastoralek-w-bielsku-bialej-kazdy-moze-wziac-udzial/.

Natomiast 31 stycznia 2021 r. (niedziela) o godz. 17.00 odbędzie się w Bielsku-Białej Koncert Galowy XXI Przeglądu Kolęd i Pastorałek, podczas którego będziemy mogli podziwiać występy Laureatów Konkursu. Decyzja na temat tego, w jakiej formule odbędzie się w tym roku Gala, zostanie podjęta w odniesieniu do bieżącej sytuacji pandemicznej. Organizator będzie informował o podjętych decyzjach na swojej stronie internetowej.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments