Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Przybędzie 158 mieszkań

Fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W bielski ratuszu została wczoraj podpisana umowa dotycząca utworzenia spółki SIM Śląsk Południe (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa). W niedługim czasie spółka ma wybudować w Bielsku-Białej 158 mieszkań na wynajem dla osób średniozamożnych. Powstaną w Komorowicach Krakowskich oraz Wapienicy.

SIM to nowa odsłona rządowego programu Mieszkanie plus. Mieszkania budowane będą i wynajmowane na podobnych zasadach jak w przypadku znanych od lat TBS-ów. Z tą tylko różnicą, iż teraz to nie samorząd, lecz rząd jest gwarantem finansowym tego przedsięwzięcia. Decyzję o udziale Bielska-Białej w tej inicjatywie podjęła już w czerwcu Rada Miejska. Teraz sprawa się sfinalizowała. Założycielami spółki SIM Śląsk Południe oprócz stolicy Podbeskidzia są także samorządy gmin:  Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Kuźnia Raciborska, Radlin, Rydułtowy, Strumień, Wisła, Bielsko-Biała. W skład spółki wszedł również przedstawiciel Krajowego Zasobu Nieruchomości. W uroczystości w bielskim ratuszu uczestniczył między innymi minister rozwoju samorządu Michał Cieślak.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Nie wiadomo co to znaczy “średniozamożny”. Jest 9 partnerów w umowie, 154 podzielone na 9 daje średnio 17 mieszkań na partnera. Mieszkania chyba nie będą budowane w każdej gminie z osobna. Ile mieszkań dostanie się gminie Czerwionka-Leszczny ze średniej?

PrawieCałkiemŚrednioZamożny
PrawieCałkiemŚrednioZamożny
1 miesiąc temu

czy ktoś wie SKĄD sie biorą pieniądze na takie mieszkanie?
Też bym potrzebował jeszcze jakieś 100tys na wykończenie mojego lokum.
Nadmieniam że jako “średniak” oddaję sporą część zarobków do skarbu państwa.