Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Radny wietrzy sensację. Portal bez tajemnic

Radny Janusz Buzek chce wiedzieć, po co BBTS-owi portal informacyjny, i ile to kosztuje, skoro gmina wspiera finansowo klub. W portalu mówią, że radny szuka sensacji na siłę.

Buzek napisał do ratuszowych władz interpelację. Pyta w niej m.in. kto i za ile kupił portal bielskobiala.dlawas.info, jaki cel temu przyświecał, jakie są w związku z tym dochody i jakie koszty. Radny, jak wynika z interpelacji, jest tym zatroskany, bo klub jest dotowany przez bielski samorząd.

W portalu tymczasem robią zdziwioną minę i mówią, że ktoś tu szuka sensacji na siłę, bo wystarczyło zadzwonić na numer podany w zakładce „kontakty”, aby wszystkiego się dowiedzieć.

– Widocznie każda okazja jest dobra, aby zaistnieć – żartuje Mirosław Krysta, zajmujący się właśnie portalem. Twierdzi też, że miesięczny koszt utrzymania portalu, to 360 zł.

– Tyle płacimy za franczyzę, bo portal jest franczyzą – wyjaśnia. – A zdecydowaliśmy się na niego akurat w momencie, w którym rozpoczęła się pandemia i doszliśmy do wniosku, że taniej będzie skorzystać z okazji i wziąć tę franczyzę, niż budować własne medium. Potrzebowaliśmy go do promocji naszych sponsorów.

W portalu, który nikogo nie zatrudnia, jak mówi Krysta, bo tylko on się nim zajmuje, prezentowane są głównie informacje przekazywane przez ratusz. – Jest to też jakaś forma odwdzięczenia się miastu za to, że nam finansowo pomaga – dodaje.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
1 miesiąc temu

Wejście do franczyzy to kwota 4000 + vat.

Roman
Roman
1 miesiąc temu

W interpelacji zostało również zadane pytanie ZA ILE portal został kupiony, tym bardziej, że zostało to kupione od osoby prywatnej…i dobrze wiadomo od kogo. Jak Pan Krysta jest taki skory do żartów to może na to też szybko i konkretnie odpowie…?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jeśli portal jest bez tajemnic – prawdziwa cnota krytyk się nie boi, odpowiadający trzy razy powtórzył franczyza i wcale nie jest oczywista ta franczyza. Można nastawiać na telefon, podśmiewywać się ale interpelacja jest czymś na piśmie i jaki problem dać odpowiedź na piśmie radnemu a nie do prasy.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

O co ci chodzi podszywasz?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Tak prostych spraw nie będę tłumaczyła uzurpuratorowi do reprezentowania nicka Hermenegilda, mi jest wstyd.