Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Rozkręcał tory – policjant był czujny

Fot. Marcin Płużek

Po raz kolejny policjant po służbie wykazał się czujnością i poczuciem obowiązku. Tym razem był to technik kryminalistyki z bielskiej komendy. Funkcjonariusz wybrał się po pracy na spacer z psem w okolice nieczynnej linii kolejowej przy ulicy Tańskiego na osiedlu Polskich Skrzydeł.

W pewnym momencie zauważył mężczyznę rozbierającego elementy trakcji kolejowej. Zdemontowane przedmioty złodziej przygotował już do zabrania. Policjant ujął zaskoczonego mężczyznę i wezwał patrol policji. Szabrownikiem okazał się 38-latek z Bielska-Białej. – Był spokojny, nie próbował uciekać. Po chwili na miejscu zjawili się mundurowi, którzy zabezpieczyli przygotowane do kradzieży mienie i zatrzymali podejrzewanego – opisuje dalszy przebieg zdarzeń bielska policja.

Mężczyzna na początek trafił do policyjnej izby zatrzymań, po czym śledczy przyjrzeli się uważniej jego osobie. Podejrzewali bowiem, że może mieć więcej podobnych występków na swoim koncie. Ostatecznie ustalili, że w marcu i kwietniu tego roku dopuścił się kradzieży markowego alkoholu w jednym z bielskich supermarketów – relacjonuje policja. 38-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
złomek
złomek
3 dni temu

jakby ktoś udał sie po zezwolenie na pocięcie i wywiezienie tych zardzewiałych i pokrzywionych szyn na własny koszt to w PKP przybiliby mu zgodę bez wahania bo samo PKP nic z tym nie zorbiło i nigdy nie zrobi a torowisko nienadaje się do niczego innego jak na rozbiórke i złomowanie

TERAZ ZACZNĄ KRAŚĆ.
TERAZ ZACZNĄ KRAŚĆ.
5 dni temu

wraca pospolita przestępczość jak w l 90tych.
Na zatankowanie auta do pełna juz 3dni trzeba pracować.
Tak cofamy sie jako państwo: dzięki lokdałnom, tarczom, rozdawnictwu, NowymŁadom pisanym pod korporacje i amerykańsko-ruskiej wojnie u sąsiadów.

Monika
Monika
6 dni temu

Robił porządek dlaczego tego nie likwidują jak jest brak stali i złomu.

Last edited 6 dni temu by Monika
Kris
Kris
5 dni temu
Reply to  Monika

Kradł normalnie ty patusiaro, a nie robił porządki.

Karol
Karol
5 dni temu
Reply to  Kris

Robił porządek już zniknęła sieć miedziana podkłady zgniły jeszcze został złom w postaci szyn niech sobie ludzie zarobią jak PKP tego nie robi ta linia nigdy nie będzie uruchomiona ,taki sam krótki odcinek od stacji Wapienica do byłego składu CPN tam już rosną drzewa na 5 m.

złomek
złomek
3 dni temu
Reply to  Kris

powinien zwórcis się do PKP o zezwolenie na wywóz tego złomu na własny koszt -bez problemu by dostał.ja takie cos zrobiłem w Dąbrowie Górniczej i legalnie zutylizowałem złom-jeszcze mi dziękowali.