Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rusza wielka miejska inwestycja

Fot. UM B-B

Dziś w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa z wykonawcą, który podjął się modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego. Chodzi o rozbudowę onkologicznej części tej placówki, czyli szpitala przy ulicy Wyzwolenia.

Podpisy pod dokumentem złożyli prezydent Jarosław Klimaszewski oraz reprezentujący konsorcjum firm (jego liderem jest Alstal Grupa Budowlana z Jacewa) Marcin Śniegowski. To milowy krok w realizacji tej planowanej od lat miejskiej inwestycji. Jeszcze niedawno (podczas wyboru wykonawcy) sprawy nie wyglądały tak różowo. Po protestach przegranych w przetaragu oferentów wszystko oparło się nawet o Krajowa Izbę Odwoławcza. Na szczęście tamte problemy to już historia.

Wykonawca zobowiązał się zrealizować zadanie w ciągu 23 miesięcy, a zainkasuje za to ponad 73 miliony złotych.
W trakcie prac wybudowany zostanie całkiem nowy 5-kondygnacyjny pawilon szpitalny. Znajdą w nim swoje miejsce między innymi: Zakład Terapii Izotopowej, pracowni rezonansu magnetycznego, Zakładu Diagnostyki Obrazowej,pracownia  biopsji stereotaktycznej, izby przyjęć wraz z pomieszczeniem rejestracji i statystyki medycznej, a także oddziały łóżkowe oraz blok operacyjny. Przebudowana zostanie również strefa wejścia do obecnego szpitalnego budynku.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o