Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Smok na Bajkowym Szlaku

3 grudnia w centrum Bielska-Białej odsłonięta zostanie kompozycja rzeźbiarska prezentująca postacie z kultowego animowanego serialu rodem z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, „Porwanie Baltazara Gąbki”.

Na chodniku przy ulicy 11 Listopada – na wysokości placu Wojska Polskiego – pojawi się odlany w brązie Smok Wawelski oraz jego pomocnik Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka, a także wehikuł, którym wyruszyli do Krainy Deszczowców.

Będzie to kolejna atrakcja na Bajkowym Szlaku Bielska-Białej. Nowi bohaterowie dołączą do już istniejących na nim rzeźb takich jak: figura Reksia przy ulicy 11 Listopada, Bolka i Lolka na placu przed galerią Sfera II oraz Pampaliniego w towarzystwie hipopotama stojących na skwerku na przy ulicy Bohaterów Warszawy. Z uwagi na pandemię uroczystość odsłonięcia kompozycji będzie miała skromny charakter i odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.

W planach ratusza jest także ustawienie na bajkowym szlaku figury tajemniczego Don Pedra – szpiega z Krainy Deszczowców równie znanej postaci z Porwania Baltazara Gąbki jak Smok Wawelski czy Bartłomiej Bartolini.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arturo
Arturo
5 miesięcy temu

Karamba…