Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała stolicą siatkówki! Wyjątkowe spotkanie w Książnicy

Elżbieta Ostojska, legenda nie tylko bielskiej, ale i polskiej siatkówki była bohaterką spotkania, zorganizowanego w Książnicy Beskidzkiej przez Beskidzką Inicjatywę Lokalną.

Najpierw zaprezentowano najnowszy film o siatkarce (można go obejrzeć tutaj), a następnie bohaterka spotkania zatytułowanego „Elżbieta Ostojska – siatkarka, która wyniosła siatkówkę kobiet na wyżyny” dzieliła się z zaproszonymi gośćmi wspomnieniami i anegdotami. Była siatkarka życzyła zawodniczkom BKS-u – jak najmniej kontuzji i szybkiego powrotu na ligowe podium, najlepiej na fotel lidera, a młodzieży – aby odeszli od laptopów i częściej uprawiali sport.

Podczas spotkania o bielskiej siatkówce i bohaterce opowiadali m.in. Aleksandra Jagieło, Tadeusz Pilarz, Wojciech Bućko, Wiktor Krebok, a także były redaktor naczelny „Kroniki Beskidzkiej” Piotr Wysocki, znawca i sympatyk siatkówki, który będąc młodym dziennikarzem pisał artykuły o sporcie. – Bielsko-Biała była i jest stolicą siatkówki – stwierdzili na koniec wszyscy zgodnie.

Spotkanie z udziałem posłanki Mirosławy Nykiel prowadzili Emilia Nikiel i Wiesław Wójcik, nauczyciel wuefu w Zespole Szkół Budowlanych w Bielsku-Białej.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
są w Polsce mistrzostwa świata mężczyzn
są w Polsce mistrzostwa świata mężczyzn
1 rok temu

Kula obok bohaterki nie bardzo dobrze świadczy o przewadze siatkówki nad siedzeniem przed laptopem. Najnowszy film o siatkarce to migawka z wypowiedzi młodych dziewcząt i krótki apel siatkarki do dziewczyn, dlaczego tylko do dziewczyn.