Wydarzenia Bielsko-Biała

Tego chcą bielszczanie

Znane są już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Wśród propozycji ogólnomiejskich najbardziej spodobały się bielszczanom projekty: „Rodzinny park odkrywców” oraz „Młodzi łowcy androidów, czyli roboty edukacyjne w szkołach i przedszkolach” – i to one zostaną zrealizowane w roku przyszłym. Pierwszy z nich dostał 1 468, a drugi 1 185 głosów poparcia.

„Rodzinny park odkrywców” to projekt, którego realizację oszacowano na prawie 750 tysięcy złotych. Zakłada on stworzenie w rejonie bielskich Błoni parku edukacyjnego, który ma uczyć poprzez zabawę. Z koli projekt „Młodzi łowcy androidów, czyli roboty edukacyjne w szkołach i przedszkolach” ma sprzyjać rozwojowi zainteresowań oraz kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18. W tym celu przedszkola oraz szkoły podstawowe i średnie zostaną – w ramach tego obywatelskiego przedsięwzięcia – wyposażone w modułowe zestawy służące konstruowaniu, programowaniu oraz sterowaniu robotami. W sumie na projekty ogólnomiejskie oddano 5942 głosy z czego tylko 65 na kartach do głosowania (resztę przez internet).

Jeśli chodzi o projekty o charakterze osiedlowym niespodzianek raczej nie było, bo i konkurencja na poszczególnych osiedlach nie była duża (na wielu z nich zgłoszono tylko jedną lub dwie propozycje). Pewnym zaskoczeniem może być jedynie to, że na osiedlu Śródmieście Bielsko żaden z trzech zgłoszonych projektów nie został zakwalifikowany do realizacji. Nawet najwyżej z nich oceniony nie uzyskał bowiem wymaganego poparci 2 procent mieszkańców tego osiedla. W głosowaniu na projekty osiedlowe wzięło udział 7912 osób z czego 92 pofatygowały się do urn.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o