Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Uchodźcy mogą korzystać z SOR Szpitala Wojewódzkiego

Fot: Kuba Jarosz

Uchodźcy potrzebujący opieki medycznej, mogą zgłaszać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W kontaktach z personelem medycznym pomogą pracownicy, którzy pochodzą z Ukrainy.

Z kolei pacjenci leczący się przewlekle mogą korzystać z poradni specjalistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada 17 oddziałów w tym. m.in. ginekologiczno-położniczy, patologii noworodka, kardiologiczny ze stanowiskami intensywnego nadzoru kardiologicznego, urologii oraz onkologii urologicznej, a także stację dializ i oddział gastroenterologiczny oraz chorób wewnętrznych. Nie ma oddziału pediatrycznego. Pomocy medycznej dzieciom udziela Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej przy ul. Jana III Sobieskiego 83.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emo Covid-Kraksa
Emo Covid-Kraksa
1 rok temu

teoretycznie z tego “dobrodziejstwa” mogą również korzystać nawet Polacy i ci nieubezpieczeni również

Iza
Iza
1 rok temu

Ale w kolejce dłuższej trzeba się ustawić, a nie było do tej pory? Służba zdrowia jest wydolna, da się jeszcze nadmuchać balon. Pomocy pediatrycznej nie udziela Szpital Wojewódzki ale udziela Szpital Pediatryczny, który był na krawędzi upadku.

PIT
PIT
1 rok temu

Milcz !!!