Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Uszyli poduszki dla dzieciaków

Fot: ZS

Sympatyczny gest uczniów popularnego „Hotelarza”. Młodzież zamiast iść na wycieczkę postanowiła uszyć poduszki dla dzieci ukraińskich uchodźców.

W sumie spod igieł wyszło aż pięćdziesiąt poduszek. Teraz będą rozwiezione w kilka miejsc, gdzie mieszkają uchodźcy z małymi dziećmi.

– Cieszy mnie zwłaszcza to, że nie trzeba było naszej młodzieży do tego namawiać – mówi Anita Tomkiewicz, nauczycielka z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima.
To właśnie pani Anita wpadła na pomysł, jak sprawić radość wśród małych Ukraińców. Zaproponowała więc klasom, w których prowadzi zajęcia, uszycie poduszek.

– I spotkało się to z wielką aprobatą – mówi. – Uczniowie zamiast pójść na wycieczkę w ramach warsztatów woleli zabrać się do szycia. Złożyli się nawet po parę złotych, w części na zakup potrzebnego materiału, bo resztę sfinansowała sama szkoła. No i to oni stworzyli już sam projekt.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Гарний жест зробили студенти популярного «Готельєра» у місті-партнері Бердянська Бєльсько-Бялі (Польща): замість подорожі молодь вирішила пошити подушки для дітей українських біженців. Про це повідомляє beskidzka24.pl […]

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

To dobra wiadomość. Cieszymy się.

buźka
buźka
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Zapomniałeś, podszywacz, 4 buźki wkleić, nie jest kompletny komentarz.

po ludzku
po ludzku
1 rok temu

Gratulacje za pomysł, wykonanie.