Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: W gronie inwestycyjnych liderów

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Bielsko-Biała zajęło 10. miejsce w rankingu inwestycji samorządowych w latach 2018-2020 w kategorii miast na prawach powiatu. Wydatki na inwestycje brane były w ujęciu na głowę jednego mieszkańca.

W tym okresie stolica Podbeskidzia – w przeliczeniu – wydała per capita na inwestycje 1863,99 złotych. Zwycięzcą w tej kategoria miast okazało się Świnoujście z wydatkami inwestycyjnymi na poziom 6327,94 złotych. Drugie było Krosno (3181,57), a trzecie  Gliwice (2255,68ł).

Dyplomy i pamiątkowe statuetki laureaci poszczególnych kategorii odebrali podczas uroczystej gali 19. Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

W opisywanym okresie, bielski samorząd finansował między innymi przebudowę ulic: Krakowskiej i Żywieckiej, modernizację Bielskiego Centrum Kultury czy rozbudowę górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu

Już nieaktualne 7, jest 10 komentarzy a tak naprawdę 5, panta rhei.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu

Te 3 wycofane wypowiedzi pasujące do sumy 7 były istotnym wkładem do wymiany poglądów z lewej i prawej. A zostały “pośrodku”, najcenniejsze pisane z dużej litery.

Lech
Lech
11 dni temu

Wydawać każdy potrafi. Zwłaszcza nie swoje pieniądze. Ale żeby się tym chlubić? Ile złotówek przybędzie? Chyba za trudne pytanie.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  Lech

Przecież ranking.