Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Wiec poparcia dla nauczycieli

Fot. Marcin Płużek

Ponad tysiąc osób zebrało się dziś po południu na placu Chrobrego w Bielsku-Białej, aby zamanifestować swoje poparcie dla strajkujących nauczycieli.

Wiec rozpoczął się o 16.00 i trwał blisko godzinę. Manifestacja przebiegła w bardzo pokojowej i spokojnej atmosferze.

Zgromadzeni przynieśli ze sobą transparenty i plakaty z hasłami  wyrażającymi wsparcie dla nauczycielskiego protestu.

Spotkanie miało charakter „wolnego mikrofonu” i każdy z przybyłych mógł podzielić się ze wszystkim swoimi przemyśleniami i poglądami na temat sytuacji w polskiej oświacie. Przemówienia te raz po raz przerywały burze oklasków.

71
Skomentuj

avatar
40 Komentarzy
31 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
71 Komentarzy
TadeuszBronekTadeuszBARANHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tadeusz
Gość
Tadeusz

Nie wyszła „ulica”, będzie „zagranica?” Broniarz wzywa posiłki z Międzynarodówki Edukacyjnej: „Walczymy o demokrację”Mówię w imieniu Education International (Odile Cordelier z ETUCE/EI)- 32 milionów związkowców, nauczycieli ze 174 krajów, broniących równości i demokracji. Nauczyciele w Polsce mają nasze pełne wsparcie i powinni mieć pełne wsparcie ministerstwa. Powinno ono zapewnić im godne wynagrodzenie, które umożliwi im godne życie i wykonywanie najważniejszej pracy w tym kraju. ZNP, nauczyciele z Polski – EI stoi ramię w ramię z wami, obok was i popiera was z całej siły. Po zwycięstwo!”… I na Kowno,można by dodać.To mówiłem ja…”strzelony w prącie za dwa tysiące”…Wesołego Jajeczka.

pic.twitter.com/54oLuRPMq2

Bronek
Gość
Bronek

@Tadeusz sam jesteś gówniarzem,a świadectwo wystawiają ci twoje naiwne pisiarskie wpisy.Lubisz się połakomić nawet na te trollowskie rubelki.Żadna waluta nie cuchnie nawet ta wschodnia.Sam jesteś Targowicą,tyle ,że oni dostawali złote carskie ruble ,a ty bezwartościowe papierowe śmieci.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Menażeria Broniarza miała rozpocząć bunt antypisu. Gdyby im się udało, to podobne działania podjęli by inni. Ale ponieważ nie ma pierwszego kroku to i nie będzie następnych, przynajmniej na razie. Nie mniej, ten strajk pokazał zupełnie nową linię podziału społecznego. Dorosły PiS i infantylny Antypis. Dziecku po prostu wielu rzeczy nie można wytłumaczyć w tym również i tego że jest po prostu gówniarzem.Gówniarze rzadko są w stanie osiągnąć swoje cele i nie są bynajmniej szczególnie groźnym przeciwnikiem. Infantylizm w szkole nie jest niczym nowym. Towarzysz S.B. nie przewidział, podobnie jak nie przewidziała tego Targowica,że notowania polecą na łeb na szyję,… Czytaj więcej »

BARAN
Gość
BARAN

Strajkujących już nawet media olały. PIST zyskał dodatkowe 5% poparcia. Szkoda się kompromitować. Za BRONIARZA ???
Wstyd mi za tych co się kompromitują przed maturzystami….

zza Białki
Gość
zza Białki

Różnica jest fundamentalna pomiędzy byciem idiotą,a robieniem dobrowolnie z siebie idioty. @Tadeusz jesteś w tej sytuacji,a nie przyjmujesz jej do świadomości. Kaftan masz już założony ,doskonale na tobie leży.Włosienica nie ma z tym nic wspólnego.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Włosienica ma wspólnego w sytuacji kiedy wieszczenie o puczu, zamachu stanu się spełni. Pan Tadeusz jest przekonany, że się sprawdzi, nauczyciele w bezsensownym strajku prowadzą do puczu a jak się sprawdzi to wszyscy, którzy nie wierzą w scenariusz mają założyć włosienice. On chętnie pozostanie z satysfakcją w kaftanie a inni niedowiarki mają ukorzyć się w włosienicach. Współczesny Wernyhora. Chyba jednak już trzeba pochylić czoła. Prawie jestem przekonany.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Wygłupy strajkujących nauczycieli. Można mieć złośliwą satysfakcję obserwując, jak poważni rzekomo ludzie zupełnie dobrowolnie robią z siebie idiotów. A notowania PiS w sondażach wciąż rosną…A kaftan ubiorę ja.A włosienicę ubierze ?.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Jak napiszę,że to pucz to też kaftan?

zza Białki
Gość
zza Białki

Oczywiście. Nie powinieneś z nim się nigdy rozstawać.

zza Białki
Gość
zza Białki

@Tadeusz. Proszę aby pielęgniarze nie poluzowywali ci rękawków w kaftaniku bezpieczeństwa,niech je lepiej dociągną !

Hermedegilda
Gość
Hermedegilda

Ten pełzający zamach stanu od dawna pełznie. Dobrze, że pełznie a nie kroczy. Kaftana na myślenie nie da się założyć.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Ja nie sugeruję,mówię o pełzającym zamachu stanu.

Marti
Gość
Marti

To jakie są te propozycje zmian nauczycieli w systemie oświaty? Gdzie jest projekt ustawy? Gdzie analizy nad takowym?
I bez mówienia, że nie ma na to pieniędzy na coś takiego bo związki pieniążki mają.

@Tadeusz

Widzę ostra agitacja ;). I rozumu zero skoro sugeruje Pan Majdan w Polsce. Chce Pan rozlewu krwi rodaków?

Tadeusz
Gość
Tadeusz

“Niech państwo stanie: wyłączmy rząd! Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a zanim to nastąpi wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan) Pamiętajmy także, że ukraiński Majdan 2013/2014 składał się zasadniczo z dwóch faz, a jego faza pierwsza tzw. Euromajdan była oparta o pozytywne postulaty i obywatelską kreatywność, które łączyły się w stanowczy i mocny, lecz w pełni pokojowy protest przeciwko rządowi. Strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Obok można by było posadzić więcej panów nauczycieli. Ale w takiej pozycji nie będą (i nie są) panami dla uczniów i tekst w obłoczku inny.

z boku
Gość
z boku

Patologia to zebrała się w PiSuarach i tym nierządzie z pisuarskiej łapanki ! Nauczyciele nie mają innej drogi upominać się o swoje jak tylko strajkiem. W Finlandii również nauczyciele przez miesiąc strajkowali i dzisiaj mają jeden z najlepszych systemów oświatowych na świecie,nie wspominając o wysokich zarobkach. https://www.vogue.pl/a/nauczyciel-roku-2018-popiera-strajk

Nie dla KOD
Gość
Nie dla KOD

Nie dopuścić do matury to jest inteligencja ??? Strajk dla dobra dzieci ??? W każdym zawodzie jest PATOLOGIA ale dlaczego w gronie nauczycielskim jest taka wysoka ??? Szok.

z boku
Gość
z boku

Nauczyciele zostali zmuszeni do protestu przez ten złodziejski i kłamliwy rząd. Wiedzą ,że inteligencja dla tego rządu nic nie znaczy ,bo ten rząd z inteligencją się rozminął.

Gti
Gość
Gti

Czyli protest polityczny i próba wymuszenia dużej podwyżki za kilkanaście godzin tygodniowo i ponad 3 miesiące wakacji. Powiedz co jest inteligentnego w ryczeniu jak krowa podczas egzaminów dzieci?

Kri_
Gość
Kri_

5 miesięcy, 18 godzin w tygodniu, po co nam nauczyciele? Gti – kto cię tak skrzywdził – woźny w szkole?

Gti
Gość
Gti

Masz coś do powiedzenia konkretnego czy tylko dziecinne teksty? Jesteś nauczycielem czy jego dzieckiem, co domaga się większego kieszonkowego?

Kri_
Gość
Kri_

a ty skąd masz takie dane o czasie pracy nauczyciela? Z TVP? Czy może wiesz ile nauczyciel naprawdę pracuje? Te swoje wypociny nazywasz konkretem? Dla mnie to bicie piany przez kolejnego apologetę “rodziny na swoim” i “wystarczy nie kraść”. Nie, nie jestem nauczycielem, ani jego dzieckiem. Howgh!

Gti
Gość
Gti

Śmieszni i prymitywni jesteście KODofile z tym swoim wyzywaniem od patologii, pisuarów i czerpaniem wiadomości z TVP. Jeszcze nie odpowiedziałeś na pytanie co jest inteligentnego w ryczeniu jak krowa?

Kri_
Gość
Kri_

nie mam z KOD-em nic wspólnego – primo, patologia – gdzie to znalazłeś w mojej wypowiedzi – secundo, co z tym czasem pracy nauczyciela – tertio. A Howgh – znaczy powiedziałem i z takim jak ty nie będę więcej dyskutował.

Oset
Gość
Oset

Do ze wsi- gdyby wszyscy byli nauczycielami to umarli byśmy z głodu w ciągu tygodnia, to nie jest tłumaczenie , zasady spawiedliwości i rozumu powinni w wpajać nauczyciele ale nie tacy jak obecnie,

ze_wsi
Gość
ze_wsi

To skąd ta wszechobecna chęć do ich oceny? Skąd ta zawiść. Przepraszam bardzo, czy nauczyciele w swoim proteście sięgają po porównania płacowe z dyrektorem NBP, albo pracownikiem FCA? Podnosicie kwestię czasu ich pracy do wynagrodzenia, czyli to o czym nawija rząd i ich elektorat, wierny za benefity.

Igor
Gość
Igor

znów te same osoby co podczas protestu sądów, protestu KOD czy tego całego czarnego protestu, czyżby znów ustawka opozycji? 🙂

Andrzej
Gość
Andrzej

W pełni popieram protest!!!. Trzeba zawalczyć o edukację talk naprawdę, nie poprzez medialne reformy, żeby tacy jak tutaj piszą(vide niegramatyczny Bartek), wyciągnęli coś z tej edukacji. Nauczyciel to ktoś kogo się pamięta bardzo długo… Żeby na taką pamięć zasłużyć, nie mogą czuć się jak “drugi sort”. Zaniedbania płacowe trzeba nadrobić i to rząd musi zrozumieć… Nie ma innego wyjścia. Krówki i świnki niestety staną w kolejce dalej….

Adam
Gość
Adam

Niestety zbyt wielu nauczycieli nic sobą nie prezentuje i jest tylko obiektem kpin u swych byłych uczniów, Tych którzy są dodrze zapamiętani jest zbyt mało. O 1000 zł podwyżki najgłośniej krzyczą ci pierwsi. !5% podwyżki nie jest jałmużną i ochłapem

ababa
Gość
ababa

Totalna opozycja nie przepuści okazji, aby dopiec PiSowi. Przyłączy się do każdego protestu. Tylko co zrobili dla oświaty, jak byli u żłobu przez 8 lat i wcześniej 4 lata SLD??!

AntyBolek
Gość
AntyBolek

Nie wiem dokładnie ile Bielsko ma mieszkańców ale skoro przyszło trochę ponad 1000 protestujących no to rzeczywiście poparcie po byku. Dodajmy że wśród protestujących pewnie byli zwykli przychodnie. Więc ciała nauczycielskie Sami widzicie jakie macie poparcie wśród narodu do roboty darmozjady.

ze_wsi
Gość
ze_wsi

Nie oceniaj wedle siebie – może sam zajmiesz się edukacją szkolną swojej progenitury? Tu 500, tam 500 – i to wszystko dla dzieci – nie dla ciebie, pamiętaj!

Kri_
Gość
Kri_

Bartku – co przeszkadzało ci się uczyć i zostać nauczycielem? Na język polski raczej nie przychodziłeś. No i jeśli to takie straszne darmozjady – nic nie przeszkadza abyś sam zajął się edukacją swoich dzieci.

Dzoana
Gość
Dzoana

Wlasnie my jako zwykli pracownicy nie mamy 2 miesiecy platnych ,ani feri.

ze_wsi
Gość
ze_wsi

To może trzeba było zostać nauczycielem?

Bartek
Gość
Bartek

Niech się zwolniom. Ja pracuję po 10 godzin dziennie. Nie mam wolnych wakacji i ferii , między sylwestrem też idę do pracy, nie mam dodatków nie wiadomo jakich i karty nauczyciela. Ciekawe kiedy i jak to nadrobiom jak dzieci wrócą do szkoły będzie sprawdzian za sprawdzianem bo materiał trzeba zrealizować. Niedawno u nas dzieci poprosiły o wytłumaczenie materiału a pani w geście zrozumienia kazała im wyciągnąć karteczki i same dzidy. Chcą 1000 zł plus wszystkie dodatki zachowane? Żart. Jak podwyżka to w wakacje do pracy zawsze coś się znajdzie a zresztą oni mają wakacje płacone jak siedzą w domu ja… Czytaj więcej »

polak
Gość
polak

pokaż biedaku -PIT- chętnie się z Tobą zamienię

Dar
Gość
Dar

Tragedia. Jak podnieśli cenę za śmieci to przyszło sześcioro ale poparcie dla komunistycznego establishmentu to tysiące. Brawo Bielsko aż chce się żyć w tym mieście.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

“Niech państwo stanie: wyłączmy rząd! Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a zanim to nastąpi wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan) Pamiętajmy także, że ukraiński Majdan 2013/2014 składał się zasadniczo z dwóch faz, a jego faza pierwsza tzw. Euromajdan była oparta o pozytywne postulaty i obywatelską kreatywność, które łączyły się w stanowczy i mocny, lecz w pełni pokojowy protest przeciwko rządowi. Strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie… Czytaj więcej »

AntyBolek
Gość
AntyBolek

Proponuję kozetkę i dobrego fachowca Lecz się człowieku

Luk
Gość
Luk

Ja proponuję dać im te tysiąc podwyżki jak chcą ale zlikwidować całkowicie kartę nauczyciela.

Gti
Gość
Gti

Z protestem nauczycieli kojarzę tylko kwik świń i ryk krów…. To powinni sobie puszczać z głośników na tych śmiesznych wiecach poparcia. Zero szacunku za to i za to, że gardzicie całkiem sporą podwyżką za nic nie robienie. Powinni wam jeszcze zmniejszyć wypłatę za te kilkanaście godzin tygodniowo. Na zdjęciach te same twarze co skakali przed sądami…

bodzio57
Gość
bodzio57

NAUCZYCIELE. Nieście kaganek oświaty, pracy dla idei. Pislamski marszałek Karczewski tak pracuje przez całe swoje życie.

Jerzy
Gość
Jerzy

@gero,równie dobrze możesz zastosować zasadę Pareto do uczniów.Tylko 20 % z nich chce się uczyć,reszta to patentowane lenie,którym na niczym nie zależy? Jak stosować tę zasadę to w obydwie strony,nieprawdaż ?

gero
Gość
gero

Zgoda ale tylko w 20% 🙂 Mam w rodzinę nauczycielkę, która z największego lenia potrafi wykształcić orła. Jest otaczana przez wszystkich swoich byłych wychowanków z wielką sympatią i wdzięcznością. Ma wewnętrzną motywację do indywidualnego podchodzenia do każdego ucznia. Współpracuje z rodzicami, monituje postępy, również zaangażowanie rodziców. I co najważniejsze, nie strajkuje!!! I moje pytanie apolityczne, jak wielu takich nauczycieli wymiotła wraz z tysiącami pedagogów poprzednia, wielka reforma oświaty?

gero
Gość
gero

Z polskim systemem oświatowym jest jak z bezalkoholowym piwem. Napój w butelce udaje alkohol podobnie jak nauczyciele udają, że uczą, udają, ze nie istnieje drugie dno edukacyjne w postaci korepetycji. Moje dziecko w tym roku zdawało egzamin gimnazjalny. Bez wsparcie korepetycji nie było by mowy o jakimkolwiek przygotowania dziecka do egzaminów. Pani polonistka nie kryła zdziwienia, gdy jeden z uczniów zwrócił uwagę, że tematyka pytań egzaminacyjnych będzie obejmowała lektury, o których pani polonistka raczyła zapomnieć. Wychowawczyni klasy, która przy okazji uczy jednego z egzaminacyjnych przedmiotów strajkuje sobie w najlepsze, zupełnie zerwała kontakt z klasą, chociaż w przypadku tej pani, czy… Czytaj więcej »

Jagoda
Gość
Jagoda

Tak właśnie wygląda nasze szkolnictwo. Uczyć tak, żeby było jak najwięcej korepetycji. Niech nauczyciele powiedzą ile kasy wpada nalewo do ich kieszeni. Pensja nauczycielska powinna być zależna od efektów pracy na lekcjach w szkole.

Oset
Gość
Oset

Jp. Teraz widać dokładnie kto uczy w szkole , czy ktoś pyta rodziców czy chcą by ich dzieci wyrastały na komunistów?

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Może tym razem się uda a właściwie musi.Bo takie są rozkazy.To już trwa trzy lata.Ta zniewaga wymaga krwi.I to nie zwykłej krwi.To ma być krew +++.Wielu z NAS wyjechało tam skąd przybyło i jeszcze wielu wyjedzie(a problem z demografią rozwiążą nasi bracia z meczetów). Ale jest nas wystarczająco dużo aby ruszyć z posad bryłę świata.I przed ciosem niechaj tyran drży.A może to tylko dysonans poznawczy?

Jerzy
Gość
Jerzy

Ty durniu,lecz się,zresztą to i tak nic nie pomoże.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Tak nie wolno reagować. Pan Tadeusz (brzmi dumnie), powiedzmy, ma specyficzne poglądy na pewno nie wyniesione z nauczania w szkole nawet przez tych niedobrych nauczycieli. Samouk a w takim wypadku wychodzi różnie. Nieraz tak, że takich wypowiedzi nie daje się, nie warto komentować.

Gti
Gość
Gti

Psycholu ciebie trzeba zamknąć zanim kogoś skrzywdzisz.

Monika
Gość
Monika

Jestem nauczycielem-chce przede wszystkim zmian w oświacie. Pensja to sprawa drugorzędna.

Magda
Gość
Magda

Pensum 24 godziny, usunięcie części anachronicznych przedmiotów, co 5 lat weryfikacja pracy nauczyciela (tak jak w Niemczech), likwidacja Karty Nauczyciela, ograniczenie praw Rodziców…

Marti
Gość
Marti

To czemu tego nie słychać w Waszym proteście? Czemu nie ma mowy o zmianie Karty Nauczyciela, całego systemu? Konkretnych propozycji? Tylko “Dajta 1000zł”?

Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem
Gość
Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem

To jest walka o lepszą szkołę. Dlaczego tego nie słychać? Sama się dziwię. Pewnie dlatego, żeby manipulować opinią publiczną i powołując się na nieprawdziwe dane odnośnie średnich zarobków nauczycieli wywoływać takie właśnie komentarze.

Kri_
Gość
Kri_

A co ma być słychać w TVPiS?

Magda
Gość
Magda

Pisałam to ironicznie 🙂 Nauczyciele nie mają świadomości jakie konsekwencje przyniesie im ten strajk. Zmian systemowych nie chcą. Temat Karty Nauczyciela dla nich jest jak obrona Jasnej Góry, pensum- tylko 18!!!, weryfikacja- zapomnij… Biedulinki nie widzą, że to wszystko tym się właśnie zakończy. Gdzie ich umiejętności analityczne. Im dłużej będzie trwał strajk, tym będzie większe zwycięstwo PISU, który mając, po raz kolejny większość w sejmie, pierwszą rzeczą jaką zrobi po wyborach to likwidacja Karty Nauczyciela, itd.

Jan
Gość
Jan

Ale szefowie nauczycielskich związków zawodowych mówią tylko tysiąc złotych każdemu i nic nie mówią o zmianach w oświacie.

Wacek
Gość
Wacek

Też chcialbym mieć czwórkę na miesiąc,ferie zimowe,2 miesiące wakacji,dzień nauczyciela itd.

Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem
Gość
Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem

W Bielsku-Białej to nierealne.
P.s. Zapomniał Pan o wycieczkach szkolnych 🙂

Lucky
Gość
Lucky

A ja się pytam gdzie tu dobro dzieci ?

Marti
Gość
Marti

Nauczyciele chcą podwyżek ale nie chcą dobrze uczyć. Kto zadba o jakość nauczycieli i ich pracy? Ostatni raport NIKu miażdzy nauczanie matematyki w polskich szkołach. Czemu dawać podwyżki tak złym pracownikom?

Wacek
Gość
Wacek

Dziś nauczyciele,jutro kto ?!

Ciekawy
Gość
Ciekawy

Nauczyciele nazywający 15% podwyżkę pensji ochłapami i jałmużną nie są godni być nauczycielami

polak
Gość
polak

nauczyciel ma 70 zł na godzinę a chce 100 zł – to nie jest normalne

Magdalena
Gość
Magdalena

szkole sredniej jako nauczyciel dyplomowany otrzymuję 32 zł za godzinę .Niektórzy pojęcia zielonego nie maja, jak ciężka jest dziś praca nauczyciela.Kocham swoją pracę ale jak widzę,co się dzieje,ten brak szacunku,nędzne wypłaty archaiczny system nauczania bo takie mamy programy narzucane przez ministerstwo….to zniechęcam się i załamuję.Pozdrawiam WSZYSTKICH NAUCZYCIELI.

Aga
Gość
Aga

Gadanie. To się zwolnij i idź do zakładu pracy po 8 godz jak ci nie pasuje!! Nie uczycie dzieci tylko zadania dajcie i rodzice muszą je uczyć! W głowach się wam poprzewracalo! Mało tego biedne dzieci teraz stres przechodzą przez Was!

Kri_
Gość
Kri_

to może vice versa – idź uczyć do szkoły? Tam tak dobrze, tylko jaki przedmiot poza religią ogarniesz?

Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem
Gość
Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem

Proszę wskazać, w której szkole.