Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Większa kasa dla prezydenta

Fot: Shutterstock

Rada Miejska przyznała podczas dzisiejszej sesji prezydentowi Bielska-Białej sowitą podwyżkę wynagrodzenia. Teraz będzie zarabiał ponad 18 tysięcy złotych brutto miesięcznie, o jakieś 8 tysięcy więcej niż do tej pory.

To efekt zmian w ustawie o  wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw przyjętych w wakacje przez parlament i zaakceptowanych przez prezydenta państwa.
Wcześniej z hojnych podwyżek diet – dzięki zmianą w prawie – mogli cieszyć się radni. Teraz przyszła kolej na prezydenta. Przy czym radni otrzymali większą kasę (średnio o prawie 1,5 tysiąca miesięcznie) nie jako z automatu. W przypadku prezydenta miasta o przyznaniu podwyżki musieli zadecydować – na wniosek przewodniczącego Rady – radni. Na pensję prezydenta ma wpływ kilka składowych, jednak  zgodnie z ustawą prezydent nie może zarabiać mniej niż 80 procent maksymalnej kwoty wynikającej z ustawowych zapisów (w przypadku miast do 300 tysięcy mieszkańców jest to 18 486 złotych brutto). Oznacza to, że podwyżka pensji głowy miasta była nie jako obligatoryjna. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Góral.
Góral.
2 miesięcy temu

Inflacja w górę ,
złotówka w dół.
Cieszyć się czy płakać ,to ciężki temat.

Ala
Ala
2 miesięcy temu

A dlaczego w Bielsku-Białej seniorzy mogą liczyć na zniżki od 65 roku życia a w całej Polsce już od 60 lat? Takie bogate miasto a skąpi emerytów?

Magda
Magda
2 miesięcy temu

To dlatego tak drastycznie podniesiono czynsze w mieszkaniach komunalnych w Bielsku Białej

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu

Żenada

Dario
Dario
2 miesięcy temu

Klima tak trzymaj teraz będziesz mógł oddać twoim spółkom te kilkaset tysięcy zł za wybory .Ale spoko podatki , parkingi,śmieci woda ciepłownictwo premia będzie i będzie dobrze

Bielszczanin
Bielszczanin
2 miesięcy temu

Taaa, a mieszkańcom podnieście podatki.. Ale czego można spodziewać się po PO

Dario
Dario
2 miesięcy temu
Reply to  Bielszczanin

Radni to mięso armatnie ,ratusz robi co chce to jest demokracja więc sięgnijcie bielszczanie do sakwy bo biedni nie mają kasy ,a co będzie dalej covid b-b5

Bolek
Bolek
2 miesięcy temu

No cóż czynsz do góry od Lutego

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Nie jako z automatu, ale ale z czego w takim razie?

Taki tam
Taki tam
2 miesięcy temu

A kto zapłaci ??? Mieszkańcy a kto mieszkańcom da podwyżkę i w jakiej kwocie ???? Nikt i też fajnie 😄

Józek
Józek
2 miesięcy temu

Co oznacza sformułowanie “nie jako”, hę?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

niejako.
Co mieli radni do gadania, prezydent wyliczył, na inflację jak znalazł i dla radnych i dla prezydenta. Ktoś niezadowolony?.