Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Wirus nie odpuszcza

Fot. Pixabay.com

Z najnowszych danych opublikowanych przez bielski Sanepid wynika, że na terenie powiatu bielskiego oraz w Bielsku-Białej w ciągu minionej doby wykryto 35 kolejnych przypadków zachorowania na COVID-19.

Sytuacja jest więc wciąż poważna, choć w porównaniu z dniem wczorajszym – kiedy to odnotowano 60 nowych przypadków – statystki wyglądają znacznie lepiej. Najwięcej – bo aż 15 nowych zachorowań – ujawniono w Bielsku-Białej. Pozostałe dotyczą gminy i miasta Czechowice-Dziedzice (9), gmin: Jasienica, Jaworze, Kozy i Wilkowice (po 3) oraz gminy Wilkowice (2).

Oznacza to, że od początku epidemii na terenie działania bielskiego Sanepidu odnotowano łącznie 1340 przypadków zakażenia wirusem SARS CoV2.

W ciągu ostatniej doby do zdrowia powróciło 6 zakażonych osób (po dwóch mieszkańców Bielska-Białej, Cz-Dz oraz Porąbki ) co łącznie daje 830 ozdrowieńców w całym regionie. W ciągu ostatnich 24 godzin nikt z zakażonych nie zmarł. Łączna liczba zgonów wynosi więc nadal 46 osób zmarłych.

Niepokojące jest, że coraz więcej przypadków zachorowań odnotowywanych jest w szkołach i przedszkolach.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alek
Alek
12 dni temu

Byłem na zakupach w Auchen i jestem bardzo mile zaskoczony jedyny co dba o klijentów cały czas rękawiczki do dyspozycji i płyn zawsze ktoś pilnuje przestrzegania wózki w środku dezynfekowane inne to olewają jak Biedronka Lidl Aldik itp.