Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Wracają ograniczenia w obsłudze interesantów UM

Fot. Marcin Płużek

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców – jak to ujęto – powracają ograniczenia w sposobie obsługi petentów w Urzędzie Miejskim w Bielsku Białej. O tym, że władze miasta przygotowują takie posunięcie, opinię publiczną poinformował podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta. Nowe obostrzenia obowiązywać będą od poniedziałku 26 października aż do odwołania.

I tak, aby załatwić sprawę w którymkolwiek z wydziałów trzeba będzie umówić się wcześniej na wizytę telefonicznie. Bez tego nikt nie będzie przyjęty.

Wykaz numerów telefonów do wszystkich wydziałów dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego

Dodatkowo – jak informują urzędnicy – do Wydziałów Komunikacji, Geodezji i Kartografii oraz Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości będzie można umawiać się za pośrednictwem dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego systemu kolejkowego

Petentów nie będzie także przyjmowało Biuro Obsługi Interesanta. Wszystkie składane tam do tej pory dokumenty będzie można pozostawiać w specjalnej skrzynce (pojemniku) wystawionej – tak jak podczas wiosennego lockdown’u – przed budynkiem ratusza. Cały czas szereg spraw można oczywiście załatwić za  pośrednictwem internetowej platformy ePUAP, a także mailowo bądź telefonicznie.

 

Swoją działalność zawiesiły ośrodki wsparcia dla osób starszych w Bielsku-Białej. Stało się to wczoraj i – jak można się domyślić – ma to związek z epidemią COVID-19
Zadecydował tak wojewoda śląski, który  19 października wydał decyzję w sprawie zawieszenie działalności tego typu ośrodków wsparcia. Do odwołania zostały zamknięte więc wszystkie takie placówki w Belsku-Białej, w tym funkcjonujące w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej świetlice Senior+ oraz Klub Seniora SIXT Wam.

google_news