Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Wspólnie przeżyte 70 lat

Państwo Halina i Gustaw Lorkowie obchodzili niedawno 70 rocznicę ślubu. Taka uroczystość nie zdarza się w Bielsku-Białej zbyt często.  Z tej okazji małżonkowie zostali  zaproszeni do Urzędu Stanu Cywilnego. Czekały tam na nich gratulacje,  życzenia, kwiaty i upominki.

Gustaw Lorek to postać bardzo znana w Belsku-Białej ze swojej działalności społecznej i charytatywnej. Niesieniem pomocy innym zajął się – i to na wielką skalę – w okresie stanu wojennego.

W1981 roku nawiązał  – nieco z przypadku – współpracę z organizacją pomocową z Holandii, której działacze pojawili się w Warszawie z darami dla polskich ewangelików. Sytuacja  panująca wtedy w kraju umożliwiła im niesienie dalszej pomocy. Wtedy to na ich drodze pojawił się  Gustaw Lorek, ówczesny  kierownikiem zaopatrzenia, gospodarki i przepływu materiałów w Fabryce Samochodów Osobowych. Prywatnie wieloletni kurator zboru ewangelickiego w Jaworzu . Dzięki jego zaangażowaniu przez wiele lat do Polski trafiały dary od holenderskich przyjaciół.  Wiele z nich – w postaci sprzętu i wyposażenia – trafiło do placówek oświatowych, pomocy społecznej czy służby zdrowia. Za swoją działalność jubilat był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Jak zawsze podkreśla ogromnym wsparciem dla niego był żona.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiki
Wiki
1 miesiąc temu

Gratulację! Moi dziadkowie też niedawno obchodzili kolejną okrągłą rocznicę ślubu. W prezencie dostali bukiet czerwonych róż, roombe i kilka innych mniejszych drobiazgów 🙂