Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Wszytko o zdrowiu kobiety

Fot. Marcin Płużek

Holistyczny obraz kobiety we współczesnej  medycynie – to temat konferencji popularnonaukowej, jaka wczoraj wieczorem odbyła się w Bielsku-Białej. Organizatorami wydarzenia byli: Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia, Fundacja Strefa Kobiet oraz Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza.

Uczestniczki konferencji – bo to właśnie głównie z myślą o paniach zorganizowano to wydarzenie – gościł Park Hotel Papuga w Wapienicy. –Holistyczne ujęcie tematu zdrowia kobiety narzuca się od razu. Kobieta jest jednością mamy fizis mamy psyche. Każdy aspekt chorobowy, o jakim byśmy nie mówili musi być przedstawiany właśnie w takim ogólnym, holistycznym aspekcie – mówi Ewa Madoń, rektor BWS im J. Tyszkiewicza, jedna z organizatorek spotkania.

Warto tu nadmienić, że pojęcie „holistyczny” w odniesieniu do medycyny, to założenie, w myśl którego stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie i że należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część. Zdrowie kobiety to kwestia bardzo często poruszana przez Kongres Kobiet Podbeskidzia. Wczorajsza konferencja była więc niejako kontynuacją tej tematyki i na pewno nie był to ostatni raz kiedy temat ten był poruszany. W wypowiedziach i deklaracjach, jakie padały z ust organizatorów, bardzo często pojawiały się bowiem zapewnienia, że o zdrowiu należy mówić jak najwięcej i jak najczęściej.

Uczestniczki(cy) konferencji mogli wysłuchać kilku referatów i wystąpień znakomitych prelegentów. Między innymi poruszającego wystąpienia Katarzyny Stachowicz, szefowej fundacji „Pokonaj raka”, na temat istoty i konieczności prowadzenia szeroko rozumianej profilaktyki onkologicznej i tego, jak kolosalne ma to znaczenie dla naszego zdrowia i życia. Wielkim zainteresowaniem cieszył się wykład doktora Janusza Sirka na temat chirurgii plastycznej przedstawionej właśnie w ujęciu holistycznym oraz prezentacja doktora Bogdana Szymali dotycząca aktualnych metod diagnostyki i leczenia stanów przednowotworowych oraz raka szyjki macicy.

W trakcie konferencji poruszano też zagadnienia związane między innymi z kosmetologią czy radzeniem sobie z trudnymi emocjami. Było też coś dla ducha – w postaci wystawy prac malarki Magdaleny Kapeli oraz dla ciała – podczas kończącego konferencję bankietu.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Takie wydarzenia są niezbędne
Takie wydarzenia są niezbędne
1 rok temu

W linku podobna konferencja (usuń spację między “p” a “s”):

http s://youtu.be/HiOhUAp6MT8?t=3

Emilia
Emilia
1 rok temu

Świetne wydarzenie, oby takich więcej!

pięknie
pięknie
1 rok temu
Reply to  Emilia

Potwierdzam, aż żałuję że nie jestem kobietą.