Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Wybory do Rady Działalności Pożytku Publicznego

Fot. Marcin Płużek

Znane są już nazwiska członków Rady Działalności Pożytku Publicznego nominowanych na te stanowiska przez działające w Bielsku-Białej organizacje pozarządowe. Organizacje te zgłosiły 11 kandydatów z czego 10 spełniło wymagania formalne. Z tego grona wybranych zostało w głosowaniu 6 osób, które w RDPP reprezentować będą czynnik społeczny.

Są to: Patrycja Wojtak (zgłoszona przez Fundację Militarny Instytut Historyczny), Izabela Mizgała (zgłoszona przez „Stowarzyszenie Pozytywne Wsparcie W”), Marcin Sanetra (zgłoszony przez Stowarzyszenie „Bielskie Centrum Przedsiębiorczości”), Tomasz Lorek (zgłoszony przez Towarzystwo Szkolne im. M. Reja), Andrzej Sikora (zgłoszony przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej) oraz Krzysztof Wiewióra (zgłoszony przez Bielską Ligę Koszykówki)

Osoby te będą tworzyły Radę wspólnie z 3 przedstawicielami Rady Miejskiej oraz 3 osobami desygnowanymi do tego gremium przez Prezydenta Miasta. Wybory przedstawicieli poprzedziła prezentacja kandydatów.

Rada Miejska wybrała już wcześniej swoich przedstawicieli podczas grudniowej sesji. Rajców reprezentować będzie w RDPP radni: Urszula Szabla, Konrad Łoś oraz Tomasz Wawak.

 

Rada Pożytku jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym przy prezydencie miasta. Powoływana jest na 3-letnią kadencję. Jej głównym zadaniem jest opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących zadań publicznych, a także opiniowanie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Jej działalność wzmocnia też dialog obywatelskiego pomiędzy władzami samorządowymi, a organizacjami pozarządowymi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments