Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Wyłudzone 120 tysięcy złotych z PFRON-u

Zdjęcie poglądowe. Fot. Lubuska Policja

Aż 151 zarzutów usłyszał pełnomocnik jednej ze spółek w Bielsku-Białej. Chodzi o wyłudzenie ponad 120 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak informuje bielska policja końcem 2020 roku śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą trafili na trop nieuczciwej spółki z Bielska-Białej.

Firma zatrudniała pracowników o różnym stopniu niepełnosprawności i schorzeniach specjalnych. Na tej podstawie od lipca 2018 roku do marca 2019 roku otrzymywała z PFRON-u dofinansowania do ich wynagrodzeń. Prezes zarządu i faktyczny pełnomocnik spółki prowadzący jej sprawy przedkładał do PFRON nierzetelne wnioski, w których poświadczał nieprawdę. Po ich sprawdzeniu i zweryfikowaniu okazało się, że spółka nie opłacała należnych składek na ubezpieczenie społeczne do ZUS, należnych zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowniczych, a pensje wypłacane były z trzymiesięcznym opóźnieniem. Dzięki temu prowadzący spółkę uzyskiwali środki finansowe, które mogły być wydatkowane niezgodnie z ich przeznaczeniem, a PFRON wypłacał nienależne tej firmie świadczenia. Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na postawienie 151 zarzutów oszustwa prezesowi spółki i jej pełnomocnikowi. Akt oskarżenia pełnomocnika trafił do sądu – zaznacza bielska policja.

Za oszustwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Jan

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Już wiadomo skąd w Bielsku Białej tyłu milionerów….