Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Z myślą o petentach

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Kolejny wydział Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wyposażony zostanie w nowoczesny system kolejkowy. Od wtorku 28 czerwca z takiego udogodnienia będą mogli korzystać petenci Urzędu Stanu Cywilnego.

Obecnie takie systemy działają już w Wydziale Komunikacji oraz Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości i sprawdzają się tam z powodzeniem. Zasada jego funkcjonowania jest dość prosta. Petent przychodząc załatwić sprawę w urzędzie pobiera  bilet kolejkowy z automatu stojącego w poczekalni wydziału. Bilet określa miejsce, jakie interesant zajmuje w kolejce oczekujących. To jak posuwa się ona do przodu, można na bieżąco śledzić zarówno na monitorach umieszczonych w poczekalni, jak i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Dzięki temu petent wie, kiedy mniej więcej przyjdzie czas na załatwienie jego sprawy i do jakiego „okienka” ma się zgłosić. Ci z odleglejszymi numerami zamiast siedzieć w poczekalni mogą w tym czasie załatwiać inne sprawunki, kontrolując aktualną sytuację w kolejce chociażby w smartfonie.

Dzięki systemowi kolejkowemu obsługa mieszkańców w USC będzie jeszcze bardziej sprawna i efektywna – podkreślają urzędnicy.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
petent brzydko brzmi
petent brzydko brzmi
1 miesiąc temu

Ja bym tam wolał abym był Klientem.

petent brzydko brzmi
petent brzydko brzmi
1 miesiąc temu

Na pewno Klient, jeśli nowoczesność to nowoczesność.

niech żyje!
niech żyje!
1 miesiąc temu

Super, nowoczesny system kolejkowy pięknie brzmi. A i hasło urzędników jakoś dziwnie znajome z epoki ogonków.