Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Złote Gody po nowemu

Kolejne bielskie pary zostały uhonorowane w miejskim ratuszu medalami i upominkami z okazji 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Dawniej uroczystości miały bardziej oficjalny charakter. Z jubilatami spotykał się prezydent miasta i w imieniu prezydenta RP dekorowała małżonków odznaczeniami.

Z uwagi na pandemię wydarzenie zmieniło formułę. Organizowane są indywidualne „uroczystości”. Poszczególne pary pojawiają się w Urzędzie Stanu Cywilnego o umówionej porze i odbierają medale.

We wtorek (24 listopada) otrzymali je: Krystyna i Jan Hankusowie, Halina i Zenon Huczkowie, Stanisława i Tadeusz Jakóbkowie, Rozalia i Wojciech Kiejnichowie, Urszula i Jan Krupińscy, Helena i Ryszard Słowikowie, Alicja i Witold Sternikowie, Agnieszka i Ryszard Trzcińscy oraz Maria i Józef Wandzlowie.

Dzień później (25 listopada) zaszczyt ten spotkał jubilatów: Zofia i Wacław Gumulowie, Lidia i Kazimierz Jendrzejowie, Maria i Aleksander Rytwińscy, Jadwiga i Stanisław Stańcowie, Halina i Zygmunt Stanclikowie, Barbara i Karol Steklowie, Alfreda i Roman Tabakowie, Maria i Marek Zaprzałowie.

Z kolei wczoraj (26 listopada) zaproszeni do USC zostali: Maria i Zygmunt Cyranowie, Wiesława i Kazimierz Draszkowie, Elżbieta i Stanisław Droździkowie, Jadwiga i Zygmunt Pawińscy, Stanisława i Zygmunt Szutowie, Ewa i Adam Wilkowie. W tym dniu upominki i gratulacje otrzymali Ronie państwo Emilia i Adam Koniorowie obchodzący właśnie 60. rocznicę ślubu.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria i Jan
Maria i Jan
1 miesiąc temu

A ja mam w styczniu i żadnych oznaczeń od tego niby dudusia to by była obraza naszych piersi gdzie by wisiała jego blacha.