Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Złote gody po nowemu

Kolejna grupa bielszczan została uhonorowana medalami za wieloletnie pożycie małżeńskie.  Sytuacja pandemiczna sprawiła, że od roku nie odbywają się już w ratuszu uroczyste spotkania szacownych jubilatów z prezydentem miasta, podczas których wręczane im były medale oraz upominki.

Obecnie poszczególne pary odbierają osobiście i indywidualnie – o umownych porach – w Urzędzie Stanu Cywilnego  przyznane im medale. Taka skromne „uroczystości” miały miejsce wczoraj i dzisiaj w bielskim USC. Pierwszego dnia jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili państwo: Urszula i Jerzy Bartosikowie, Zofia i Jan Choroszowie, Krystyna i Eugeniusz Habdasowie, Teresa i Henryk Hanzlikowie, Helena i Bronisław Jakubcowie, Karolina i Antoni Kuczkowiczowie, Danuta i Roman Maciejewscy, Władysława i Aleksander Niemczykowie, Krystyna i Piotr Olszowscy, Maria i Antoni Szubiakowie, Barbara i Jan Wawrzutowie, Barbara i Stanisław Wieczorkowie. W ratuszu pojawiło się także małżeństwo Ewa i Edward Madalińscy którzy wspólnie przeżyli już 60 lat.

Z kolei dzisiaj do USG przybyli: Maria Chycka-Głowacka i Jan Głowacki, Maria i Andrzej Kalembowie, Danuta i Ryszard Kwiecień, Irena i Eugeniusz Kucharscy, Jadwiga i Jan Macurowie, Krystyna i Zygfryd Patelka, Zofia i Stanisław Ryłkowie, Jadwiga i Jerzy Zemankowie, Cecylia i Stanisław Zapiórowie.  Natomiast 60 rocznicę ślubu świętowali: Jadwiga Radomska-Frąc i Bolesław Frąc, Wanda i Stanisław Kołoczkowie, Irena i Kazimierz Wojtyłowie, Józefa i Kazimierz Zontkowie.  USC gościł także państwo Elżbietę i Józefa Januszów, obchodzących 65-lecie wspólnego życia.

Jednocześnie urzędnicy bielskiego USC informują, że pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta i obchodzące w pierwszym półroczu tego roku 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego mogą zgłaszać ten fakt do USC (można to zrobić dzwoniąc pod numery 33 4701213 lub 33 4701211). Takie zgłoszenie pozwala wszcząć procedurę nadania Medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
5 miesięcy temu

Do złotych godów moich i męża jeszcze daleko. Za to obchodziliśmy 30-tą rocznicę ślubu w zeszłym tygodniu. Od najbliższych dostaliśmy roombe 😉 Chyba czytają mi w myślach, bo ostatnio rozmyślałam nad jej zakupem 🙂