Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Złote gody w bielskim ratuszu

Fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Wczoraj w sali sesyjnej bielskiego ratusza prezydent spotkał się z parami małżeńskimi obchodzącymi 50-rocznicę ślubu. Podczas uroczystości prezydent udekorował szacownych jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były też gratulacje, życzenia, kwiaty oraz upominki.

Jubileusz wspólnie przeżytych 50 lat obchodzili: Jadwiga i Zdzisław Dróżdż, Krystyna i Stanisław Falenderowie, Krystyna i Ryszard Gąsiewiczowie, Halina i Czesław Handzlikowie, Mirosława i Zygmunt Jakszowie, Małgorzata i Zdzisław Janiccy, Grażyna i Ryszard Jaworscy, Maria i Jan Kaczkowscy, Czesława i Józef Kopka, Zofia i Zenon Kowalscy, Barbara i Józef Lewiccy, Urszula i Wiesław Łękawowie, Aleksandra i Henryk Michalakowie, Halina i Bolesław Mojscy, Małgorzata i Lucjan Nowakowie, Danuta i Roman Puchałowie, Helena i Józef Paluchowie, Danuta i Jan Pyciowie, Dorota i Ryszard Sojeccy, Teresa i Henryk Sosnowscy, Jadwiga i Jan Sowińscy, Krystyna i Jerzy Tesarczykowie.
Gośćmi prezydenta byli też państwo Maria i Kazimierz Góralczykowie, Dorota i Jan Kocotowie, Irena i Tadeusz Mrowcowie, Władysława Andrzej Szczurkowie, Maria i Stanisław Więckowie świętujący jubileusz 60 lat pożycia małżeńskiego oraz państwo: Stanisława i Henryk Buszowie, Zofia i Jan Podolakowie, Weronika i Jan Składanikowie, Małgorzata i Franciszek Szczepanowie obchodzący 65 rocznicę ślubu.

 

Jednocześnie Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Należy zgłosić to osobiście. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonów: 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – przypominają urzędnicy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
10 miesięcy temu

Moi dziadkowie też obchodzili złote gody kilka dni temu. Niestety nie mogłam z nimi być w tym dniu ale wysłałam im przez pocztę kwiatową prezenty i liścik z życzeniami. To świetne małżeństwo, lepszego nie znam