Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Złote gody w bielskim ratuszu

27 par małżeńskich świętowało wczoraj w bielskim ratuszu jubileusz 50-letniego wspólnego pożycia.

Z jubilatami spotkał się prezydent Jarosław Klimaszewski, aby wręczyć im przyznawane przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (przyznawane są z okazji 50. rocznicy ślubu) oraz złożyć szacownym parom gratulacje i życzenia. Były też kwiaty i upominki. To stara tradycja, którą na pewien czas przerwała pandemia koronawirusa, kiedy to pary małżeńskie  stawiały się w ratuszu pojedynczo, aby odebrać przyznane im medale.

Podczas wczorajszej uroczystości medale otrzymali państwo: Wiesława i Adam Barańscy, Józefa i Kazimierz Bartkowiakowie, Helena i Tadeusz Brożkowie, Elżbieta i Franciszek Busztowie, Barbara i Ryszard Cyrusowie, Jadwiga i Zdzisław Dyduchowie, Maria i Walter Ganselowie, Bożena i Andrzej Gąsiorowscy, Janina i Eugeniusz Górni, Irena i Zbigniew Jurzakowie, Joanna i Mieczysław Kołaczowie, Halina i Czesław Kubikowie, Barbara i Edward Kurysiowie, Krystyna Pawlak-Kuczmera i Eugeniusz Kuczmera, Maria i Zdzisław Micorkowie, Teresa i Henryk Nowakowie, Lila i Tadeusz Oberdakowie, Halina i Tadeusz Pilichowie, Anna i Aleksander Polakowie, Maria Blekicka-Ptak i Jerzy Ptak, Janina i Mieczysław Rajbowie, Teresa i Zbigniew Skrzypowie, Krystyna i Mieczysław Szpakowie, Bożena i Andrzej Szromowie, Janina i Jan Szteklińscy, Krystyna i Jan Tomaszkowie, Ludwika i Jan Ziomkowie.

 

Jednocześnie pracownicy bielskiego Urząd Stanu Cywilnego przypominają, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerami telefonów 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu – przypominają urzędnicy – umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anita
Anita
1 rok temu

Złote gody niedługo będą obchodzić moi dziadkowie, których kocham ponad życie. Myślę nad kupnem dla nich iRobota i wywołania zdjęć rodzinnych do albumu.