Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Złote gody w czasach zarazy

Wiesława i Jacek Stryszowscy, fot. Anna Bielak USCBB

W piątek 24 czerwca kolejne bielskie pary odebrały w ratuszu medale za długoletnie pożycie małżeńskie (przyznaje je prezydent RP). Były też kwiaty, gratulacje oraz upominki. Z uwagi na pandemię od ponad roku uroczystość ma skromny charakter.

Dawniej ze wszystkimi szacownymi jubilatami spotykał się w taki dzień w Urzędzie Stanu Cywilnego prezydent miasta by wręczyć im medale i pogratulować długich lat wspólnego życie. Teraz pary odbierają medale pojedynczo, indywidualnie.

W piątek 50 wspólnie przeżytych lat świętowali w ten sposób państwo: Krystyna i Józef Biernatowie, Maria i Romuald Burczykowie, Cecylia i Józef Ciuczkowie, Grażyna i Józef Dziedzicowie, Zofia i Mieczysław Dziendzielowie, Kazimiera i Eugeniusz Gilowscy, Janina i Zdzisław Gołębiowscy, Hermina i Edward Gryglewiczowie, Urszula i Zbigniew Hilarowiczowie, Eugenia i Wilhelm     Kanafkowie, Krystyna i Włodzimierz Mroźni, Helena i Marian Okrutowie, Helena i Jan Pilchowie, Katarzyna i Zbigniew Rybka, Wiesława i Jacek     Stryszowscy, Halina i Władysław Szwachła, Krystyna i Józef Tworzydłowie, Urszula i Jarosław Wiltosińscy, Józefa i Wiesław Wróblowie. Z kolei Teresa i Michał  Kauzowie obchodzili w ten sposób swoją 60. rocznicę ślubu.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada do końca 2021 roku, mogą zgłaszać ten fakt do Urzędu Stanu Cywilnego. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury  zmierzającej do  nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments