Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała. Złote Gody w czasach zarazy

Mimo pandemii kolejnym parom wręczono w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta państwa.

Z uwagi na zagrożenie pandemiczne uroczystość zmieniła jednak charakter. Stała się mniej oficjalna. Nie ma już uroczystego spotkania wszystkich park z prezydentem miasta. Teraz małżeństwa zapraszane są na umówioną godzinę do USC, gdzie pojedynczo odbierają medale, dyplomy oraz upominki

Niedawno swoją 50-rocznicę zawarcia małżeństwa świętowali w ten sposób pastwo Grażyna i Ludwik Dadokowie. Z kolei 60 lat wspólnego życia obchodzili: Emilia i Józef Goldowie, Jadwiga i Kazimierz Majowie, Maria i Zbigniew Molowie, Maria i Józef Nowakowie, Alfreda i Zbigniew Paplowie, Krystyna i Stanisław Podgórcowie, Weronika i Czesław Wrzołowie.

Przy okazji urzędnicy informują małżeństwa zamieszkałe w Bielsku-Białej obchodzący w pierwszej połowie tego roku 50. rocznicę ślubu, iż powinni zgłaszać ten fakt do USC. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie (tel. 33 4701213 lub 33 4701211). Umożliwi to wszczęcie procedury w celu nadania takim parom medalu za długoletnie pożycie.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamyk
kamyk
22 dni temu

Jubilaci powinni wiedzieć, że od otrzymanej nagrody w wysokości 250 zł na osobę /wielkość nagrody powala/ będą musieli zapłacić podatek, co wiąże się z dodatkowym kłopotem i wydatkiem finansowym, ponieważ ZUS tego nie rozliczy.

Kaja
Kaja
23 dni temu

Szkoda, że złote gody dziadków akurat wypadły podczas pandemii, bo nie mogliśmy zorganizować dla nich imprezy. W zamian tego kupiliśmy im iRobota, byli zadowoleni. 🙂