Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała:Seniorzy chcą kart

W ciągu roku od rozpoczęcia inicjatywy, Urząd Miejski w  Belsku-Białej wydał już ponad 5,5 tysięcy Kart Seniora. Bielscy emeryci mogą się o nie strać od połowy września zeszłego roku i najwyraźniej idea ta przypadła im do gustu.

Kartę mogą otrzymać mieszkańcy miasta powyżej 65 roku życia. Uprawnia do wielu zniżek, rabatów i promocji udzielanych zarówno przez jednostki i instytucje podległe Urzędowi Miejskiemu ( baseny, tetry, domy kultury itp.) jak również partnerów programu.  Obecnie w gronie takich partnerów – podkreślają urzędnicy – znajduje się kilkunastu bielskich przedsiębiorców, którzy zaproponowali posiadaczom karty różnego rodzaju ulgi, m.in. na usługi gastronomiczne, edukacyjne, rehabilitacyjne, pielęgnacyjne i inne. Jednoczenie ratusz cały czas zachęca kolejne osoby prowadzące własne biznesy by przystępowały do programu i tym samym wspierały bielskich seniorów.

Karty wydawane są przez w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego  i tam też zainteresowani mogą składać wnioski o ich przyznanie (plac Ratuszowym 6, II piętro, pokój nr 223 i 225, tel. 33 497 14 92, 33 497 14 99).

E-wydanie_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adeo
Adeo
14 dni temu

dać do wybory 13 emerytura lub karta seniora

Hermenegilda
Hermenegilda
15 dni temu

A to dziwne, że nie trzeba przynależeć do organizacji seniorskich (UTW, Klub Seniora).