Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Białej: Wszystkich Świętych – Więcej kursów autobusowych do Kamienicy

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej podał w jaki sposób zamierza zmodyfikować kursy autobusów MZK w okresie Wszystkich Świętych, aby ułatwić bielszczanom dostanie się na groby bliskich. Zmiany dotyczą zwłaszcza linii numer siedem, dojeżdżającej pod największą z bielskich nekropolii – Cmentarza Komunalnego w przy ulicy Karpackiej.

We wtorek, 1 listopada, autobusy tej linii będą kursować na nieco zmienionej trasie i dojeżdżać tylko do Kamienicy według specjalnego rozkładu jazdy.

Od 8.00 do 20.00 siódemka na swojej “standardowej” trasie  Wapienica Dzwonkowa – Kamienica, będzie jeździć co 30 minut. Jednoczenie – w tych samych godzinach – autobusy tej linii będą kursować, co 30 minut także na wariantowej trasie przejazdu Kamienica – Osiedle Kopernika.

Na wariantowej trasie nie będą obsługiwane przystanki: Wyspiańskiego Starostwo Powiatowe, Wyspiańskiego Szpital Miejski oraz Sobieskiego Wyspiańskiego. W zamian obsługiwane będą przystanki: Grunwaldzka Szpital Miejski oraz Osiedle Kopernika.

Od 9.30 do 17.00 uruchomione zostają tego dnia również co 15 minut dodatkowe kursy siódemki, Piastowska Dworzec – Kamienica – Warszawska Dworzec. Jednocześnie urzędnicy zapewniają, że od 29 do 30 października oraz 1 listopada linię nr 7 obsługiwane będą autobusy przegubowe o zwiększonej pojemności.
Pomiędzy 29 października do 2 listopada uruchomiony zostaje też dodatkowy przystanek przy cmentarzu w Kamienicy. Na przystanku tym 31 października oraz 2 listopada zatrzymywać się będą także autobusy linii 18.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments