Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko i ACTA2. Protest na placu Chrobrego

W sobotę o 16.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej rozpocznie się „Protest przeciw zamachowi UE na wolność słowa (dyrektywie ACTA2)”.

Pikietę organizują m.in. Libertarianie Podbeskidzie. – Pokażmy unijnym posłom, z których znaczna część właśnie w kampanii ubiega się o wybór w maju na kolejną kadencję, że usuniemy ich z Parlamentu Europejskiego, jeżeli podniosą rękę, głosując przeciw wolności Internetu! – grzmią.

O co w tym wszystkim chodzi? – W Parlamencie Europejskim jest zaplanowane ostateczne głosowanie 26, 27 albo 28 marca w sprawie dyrektywy zwanej ACTA2. To ostatni moment, kiedy możemy się temu zawczasu sprzeciwić i wyjść solidarnie na ulice i place naszych miast, by zaprotestować. W sobotę, 23 marca, cała Europa wychodzi tego samego dnia demonstrować przeciwko forsowanemu prawu, za którego pomocą syndykat prawnoautorski (copyright mafia), politycy i wielkie koncerny wydawnicze pragną przejąć kontrolę nad niezależną siecią. Jeśli im się uda, wtedy Internet już nigdy nie będzie taki jak dotychczas. Będziemy poddawani stałej kontroli, a rynek informacji pozostanie w rękach dogadanych z politykami, największych i najbogatszych monopolistów, którzy już teraz nie mogą się tego doczekać – oznajmiają organizatorzy bielskiego protestu.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
demokrat Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
demokrat
Gość
demokrat

NIE tylko Bielsku .