Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Muzeum w zawieszeniu

Fot. Marcin Płużek

Władze Bielska-Białej zawiesiły prace nad stworzeniem w grodzie nad Białą muzeum sportu.

Jako oficjalny powód tej decyzji podano, że pomieszczenie na Stadionie Miejskim, w którym muzeum miało być urządzone, jest niezbędne dla organizacji meczów, jakie w przyszłym roku zostaną rozegrane w stolicy Podbeskidzia w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej drużyn do lat 20. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że entuzjazm jaki na początku towarzyszył planom powołania do życia takiej placówki znacznie osłabł.
Pomysł jej utworzenia pojawił się w 2016 roku i od razu spotkał z przychylnym przyjęciem ratusza. W muzeum miały być gromadzone i prezentowane wszelkie pamiątki i materiały obrazujące dorobek bielskich sportowców. Na jego potrzeby miało być zaadaptowane – do tej pory niewykorzystywane – spore pomieszczenie w północnej trybunie stadionu. Miejscy decydenci zapewniają, że prace nad powołaniem muzeum wstrzymano tylko czasowo. Oby jednak nie okazało się, że projekt odłożono po prostu na wiele lat do szuflady…

Czytaj także w najnowszym wydaniu „Kroniki Beskidzkiej”

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
3 lat temu

Sprawa muzeum nie jest taka prosta………………..to byłoby propagowanie osiągnięć komunizmu a na to nie może pozwolić IPN oraz PIS Komu potrzebne takie muzeum…………….starym dziadkom ??