Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko: Ormianin zostanie deportowany

Handlujący nielegalnymi towarami akcyzowymi na bielskim targowisku obywatel Armenii został zatrzymany przez straż graniczną. Tym razem cudzoziemiec będzie musiał już opuścić terytorium naszego kraju.

Do zatrzymania Ormianina doszło 8 czerwca w Bielsku-Białej w okolicy miejskiego targowiska. Posiadał on przy sobie papierosy, tytoń oraz alkohol, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

W ciągu ostatnich trzech lat cudzoziemiec już kilkakrotnie był zatrzymywany przez funkcjonariuszy straży granicznej za posiadanie oraz wprowadzanie na rynek nielegalnych towarów akcyzowych.

– Obywatel Armenii przebywał na terenie RP od prawie dwudziestu lat. Jednak jego wielokrotne działania niezgodne z prawem, które godziły w obowiązujący w naszym kraju porządek prawny, musiały znaleźć swój koniec. Mimo wcześniejszych zatrzymań cudzoziemiec nadal kontynuował swoją działalność przestępczą handlując nielegalnymi papierosami i alkoholem – informuje Katarzyna Walczak, rzecznik śląskiej SG.

– Mając na uwadze tak lekceważący stosunek obywatela Armenii do obowiązującego w Polsce prawa komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał wobec niego decyzję zobowiązującą do opuszczenia terytorium Polski z terminem natychmiastowej wykonalności. Ponadto orzeczony został wobec cudzoziemca pięcioletni zakaz wjazdu na terytorium Polski i państw Schengen – dodaje.

Na wniosek SG bielski sąd wydał postanowienie o umieszczeniu zatrzymanego Ormianina w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, gdzie będzie przebywał do czasu deportacji do Armenii.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments