Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko: Poszukują fałszywego policjanta

Fot. KMP Bielsko-Biała

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”, przez co szajka wyłudziła aż 15 tysięcy złotych od 84-letniego bielszczanina.

Bielscy mundurowi podkreślają, że do przestępstwa doszło 24 lutego około 17.00 w Bielsku-Białej. Do 84-letniego mieszkańca Bielska-Białej zadzwonił oszust, który podał się za policjanta. Twierdził, że prowadzi akcję policyjną, która ma zapobiec utracie pieniędzy z banku. Fałszywy policjant podkreślił, że pieniądze 84-latka są zagrożone, bo z jego konta wypłacić je mają oszuści. Polecił 84-latkowi, aby sam wypłacił pieniądze i przekazał jej rzekomemu policjantowi do zabezpieczenia. Bielszczanin dał się niestety nabrać i pieniądze przekazał, jak się później okazało, fałszywemu policjantowi. Do transakcji doszło na niestrzeżonym parkingu w rejonie pawilonu handlowego przy ulicy Komorowickiej.

Teraz bielska policja prosi wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z opublikowanego wizerunku lub mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji I w Bielsku-Białej pod nr tel. 47 857 01 00 lub pod numerem Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej – 47 857 12 55.

Fot. KMP Bielsko-Biała

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments