Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko: Potrącona piesza była tak agresywna, że przypięto ją pasami do łóżka

Fot. KPP Cieszyn

Pijana piesza, która została potrącona przez osobówkę, wygrażała się wszystkim, którzy próbowali jej pomóc. Ostatecznie zbadano ją po unieruchomieniu jej pasami, a nocleg zapewniono w areszcie.

Do karczemnej awantury doszło 5 lutego. Około 6.30 na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej – jak wstępnie ustalili policjanci – 24-latka wtargnęła na jezdnię i została potrącona przez 47-latkę prowadzącą fiata seicento.

– Gdy kierująca zatrzymała się, żeby sprawdzić, czy nic jej się nie stało i udzielić pomocy, piesza początkowo chciała uciec z miejsca zdarzenia. Kiedy kobieta zaczęła nalegać, aby zaczekali na służby ratownicze, zaczęła ją znieważać i odgrażać się jej. Kierującej fiatem musiał pomóc kierowca autobusu, który był świadkiem zdarzenia. Gdy na miejsce przybyli ratownicy medyczni, młoda kobieta znieważała ich i groziła im oraz próbowała zerwać kołnierz ortopedyczny. Na widok mundurowych z drogówki zrobiła się jeszcze bardziej agresywna. Znieważała policjantów oraz groziła im zwolnieniem powołując się na znajomości w instytucjach publicznych. Badanie alkomatem krewkiej pieszej wykazało ponad półtora promila alkoholu – relacjonuje Roman Szybiak z bielskiej policji.

W szpitalu w dalszym ciągu znieważała policjantów i ratowników medycznych, a na szpitalnym oddziale ratunkowym agresję skierowała także wobec personelu szpitala. Konieczne okazało się założenie pasów obezwładniających przez medyków, żeby było możliwe wykonanie niezbędnych badań, a agresywna pacjentka musiała być podczas pobytu w szpitalu cały czas pilnowana przez policjantów. Po opuszczeniu szpitala trafiła do policyjnego aresztu, gdzie spędziła noc.

Teraz oprócz grzywny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie za popełnione przestępstwa: znieważenie dwóch interweniujących policjantów oraz siedmiu ratowników medycznych i lekarza dyżurnego, którym również przysługuje ochrona prawna, taka sama jak będącym na służbie policjantom. Teraz za popełnione przestępstwa grozi jej kara roku pozbawienia wolności, a za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Roni Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roni
Gość
Roni

Dawalic tej kretynce max kare