Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko: Powstaje nowy mural

W Bielsku-Białej na ścianie budynku przy ulicy Piastów Śląskich 10 powstaje kolejny mural. Tworzą go hiszpańscy artyści i projektanci – Naza del Rosal i Juan Rico – z duetu “Olliemoonsta”.

Tematem muralu jest kultura beskidzkich górali przetworzona przez kolorową, ilustracyjną stylistykę charakterystyczną dla realizacji tych twórców. Prace nad malunkiem zaczęły się 12 czerwca, zakończenie planowane jest na 18 czerwca. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Spółdzielnia Mieszkaniowa “Strzecha”, a koordynatorem merytorycznym i partnerem w realizacji Galeria Bielska BWA.

W poniedziałek, 19 czerwca o 12.00, Justyna Łabądź z GB BWA – w ramach akcji “Sztuka w moim życiu” – będzie oprowadzać po bielskich muralach słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bielsku-Białej. Galeria zaprasza również wszystkich innych zainteresowanych.

W Bielsku-Białe powstało do tej pory 12 ściennych malunków. W 2016 roku Wydział Promocji Miasta bielskiego Urzędu Miejskiego wydał przewodnik “Bielsko-Biała. Murale”, który bezpłatnie można otrzymać w GB BWA oraz w Punkcie Informacji Turystycznej.

google_news