Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Protest w obronie wolności Internetu

26 sierpnia o 18.00 na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie „Protest przeciw cenzurze Internetu”.

– 12 września Parlament Europejski będzie ponownie głosował nad projektem dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Udało nam się czerwcowymi protestami powstrzymać przyznanie Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego czas mandatu negocjacyjnego w sprawie tego prawa. Chcemy osiągnąć zamierzony od początku cel: jego całkowite odrzucenie! Dlatego 26 sierpnia, gdy w miastach Europy odbędzie się druga seria protestów, Podbeskidzie też się przyłącza! Chcemy stanowczo wezwać polityków mieniących się naszymi reprezentantami, żeby podporządkowali kierunek swojego działania służbie nam i nie podnosili ręki na naszą wolność, zwłaszcza wolność słowa! – informują organizatorzy bielskiego protestu – Libertarianie Podbeskidzie.

– Unia Europejska planuje ustanowić tzw. podatek od linków, obowiązek dla portali internetowych samodzielnego (nie tylko, jak dotychczas, na skutek zgłoszenia) identyfikowania treści publikowanych przez ich użytkowników, które (potencjalnie) naruszają prawa autorskie, i ich usuwania, a także możliwość zmiany przez organy państw członkowskich zapisanego w umowie wynagrodzenia dla twórcy od podmiotu czerpiącego korzyści z dzieła. Są to rozwiązania godzące w wolność słowa, utrudniające życie użytkownikom, twórcom i mniejszym mediom, faworyzujące koncerny medialne i organizacje zbiorowego zarządzania prawami „własności intelektualnej” oraz zmniejszające pewność obrotu gospodarczego – tłumaczą organizatorzy.

Pikieta zostanie zorganizowana na rogu placu Wojska Polskiego, pod Domem Handlowym „Klimczok” u wylotu ulicy Łukowej. – Zaproście znajomych i widzimy się w niedzielę jak najliczniej i w jak najlepszych, bojowych nastrojach! Razem nam się udało zwalczyć ACTA, uda nam się i teraz! – apelują pomysłodawcy.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments