Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko: Publikacja wizerunku pomogła. Podejrzany o pobicie ochroniarza zatrzymany

Fot. KMP w Bielsku-Białej

Policjanci zatrzymali 32-latka, podejrzewanego o kradzież rozbójniczą w „Biedronce” przy ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej. W jego ustaleniu pomogła środowa publikacja wizerunku, zarejestrowanego przez kamerę monitoringu.

Tego samego dnia po południu kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego w związku z kradzieżą rozbójniczą, do której doszło 22 lipca. 32-latek skradł sześć piw, a następnie zaatakował interweniującego pracownika ochrony, którego uderzył pięścią w twarz i kopnął w głowę. Sprawcy udało się zbiec. Na szczęście ochroniarz nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Stróże prawa namierzyli go w jednym z mieszkań na terenie Bielska-Białej, gdzie się ukrywał. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, dlatego kryminalni musieli wejść do mieszkania siłowo. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd – informuje Roman Szybiak z bielskiej komendy policji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments