Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko: Seniorka oszukana “na policjanta”

Fot. Beata Stekla

Oszust tak podszedł 75-letnią bielszczankę, że ta przekazała mu hasło i login do swojego internetowego konta bankowego. W efekcie straciła 35 tysięcy złotych.

Telefon od fałszywego funkcjonariusza odebrała w miniony czwartek. Oszust przekonywał kobietę, że pracuje nad sprawą hakerów, kradnących oszczędności bankowe. Twierdził, że pieniądze zdeponowane na rachunku bankowym są zagrożone, a szajka oszustów rzekomo bez problemu dokonuje ich wypłat.

Aby uwiarygodnić swoje działanie zalecał, by bez przerywania połączenia wybrała numer alarmowy i potwierdziła jego dane. Gdy tylko pokrzywdzona to uczyniła, od razu zgłosił się mężczyzna, który potwierdził całą bajeczkę. Po chwili w słuchawce ponownie odezwał się głos tego samego „funkcjonariusza”, który wypytywał o konta bankowe oraz zgromadzone na nich środki. Prosił też o numer konta i hasło potrzebne do zalogowania. Kiedy kobieta przekazała mu te dane, oszust przelał z jej konta kwotę 35 tysięcy złotych na swój rachunek bankowy.

– Bielszczanka i jej mąż bardzo szybko zorientowali się, że mogli zostać oszukani, o czym natychmiast powiadomili policjantów. Błyskawiczne działanie śledczych z Bielska-Białej, którzy współpracowali w tej sprawie z policjantami zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości oraz funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu katowickiej komendy wojewódzkiej, doprowadziły do zablokowania konta oszustów. Dzięki temu kobieta wkrótce odzyska oszczędności – mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka prasowa bielskiej policji.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eryk
Eryk
1 rok temu

Dziwne to ,bo przelew takiej kwoty odbywa się za potwierdzeniem kodu SMS. Wysłanego na nr.tel.Właściciela.