Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Stojałowskiego z poślizgiem

Początek października to obecnie przewidywany przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej termin otwarcia dla ruchu remontowanej ulicy Stojałowskiego w centrum miasta. Przy czym, MZD nie podaje konkretnej daty kiedy może to nastąpić.

Początkowo zakładano, że ulica będzie przejezdna już w połowie września, lecz prognozy te okazały się nazbyt optymistycznie. Remont ulicy Stojałowskiego wraz z modernizacją mostów na rzece Białej i potoku Niwaka rozpoczął się 19 czerwca i zgodnie z planem ma się zakończyć pod koniec roku. Przy czym zakładano, że remontowany odcinek zamknięty będzie dla ruchu tylko przez 3 miesiące.

– Zakres koniecznej przebudowy uzbrojenia technicznego w obszarze inwestycji uległ znacznemu zwiększeniu. Gestorzy sieci technicznych zwrócili się do Miejskiego Zarządu Dróg o możliwość dokonania wymiany swoich instalacji, które po odkrywkach i przeglądzie wykazały zły, a nawet awaryjny stan techniczny w wielu miejscach – tak drogowcy tłumaczą powody powstania opóźnień. Zwracają także uwagę na to, że podczas prowadzenia robót odkryto w rejonie mostu fundamenty dwóch murów, dla których musiała być sporządzona dokumentacja archeologiczna na polecenie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach. Spowodowało to zatrzymanie wszelkich prac drogowych w tym rejonie na 3 dni.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments