Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Wróciła z Rzymu. Założono, że mogła „przywieźć” koronawirusa

Fot. Leo2014 z Pixabay

Dzisiaj do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej trafiła pacjentka z objawami zbliżonymi do grypy. Jako że dopiero co wróciła z Rzymu, założono, że mogła mieć koronawirusa.

Kobieta wróciła z Włoch, gdzie trwa walka z koronawirusem. Wczoraj zaczęły się u niej dolegliwości podobne do grypy – z gorączką i złym samopoczuciem. Dzisiaj zgłosiła się na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Gdy kobieta przytomnie poinformowała o tym, skąd wraca, od razu wszczęto specjalne procedury. Zapewniono jej izolatkę, a zajmował się nią personel korzystający ze specjalnych kombinezonów. Część SOR-u, w którym przebywała chora, została zamknięta i rozpoczęto tam dezynfekcję. – Kobieta nie miała kontaktu z innymi pacjentami – zastrzega Anna Szafrańska, rzecznik szpitala.

Jeszcze tego samego dnia chora zostanie przewieziona do szpitala w Chorzowie, gdzie będzie leczona na oddziale zakaźnym.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
E_mil
E_mil
4 lat temu

Niespełna rok temu,strajkowały jak to mało zarabiają,a tu patrz na drogi wypad do Rzymu było stać,a piszę to dlatego,że to jest nauczycielka .

Catarina
Catarina
4 lat temu

Bez sensu… Rzym, czylu region Lazio nie ma przypadkow zachorowan. W szpitalu jest 2 turystow z Chin od dawna juz. No chyba, ze Pani byla ich odwiedzic w szpitalu… Niepotrzebne sianie paniki

arczi
arczi
4 lat temu
Reply to  Catarina

przez takich ludzi jak ty wlasnie ten virus tak szybko sie rozszerza, kto Ci powiedzial ,ze nie ma zachorowan? nie mozna tego stwierdzic poki ktos chory SAM sie nie zgłosi i nie zastosuja specjalistycznych badań aby to wyjaśnić. możliwe ,że sa chorzy i to duzo tylko jeszcze o tym nie wiemy. wiecej tvnu ogladaj to bedziesz wszystko wiedziec

Tadeusz
Tadeusz
4 lat temu

A jeden taki ormowiec to w niedzielne,senne lipcowe południe stał sobie(w galowym mundurze) na podrzędnym skrzyżowaniu.Co nadjechało,miało prze….ne.A w konekwencji syn ormowca był społecznym inspektorem ruchu.I wskutek tego inni też mieli prze….ne.Ciekawe czy Hermenegilda to ta sama rasa.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Tadeusz

“nordycka”

wielbiciel
wielbiciel
4 lat temu

Hermenegilda rażona.I zdechła.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  wielbiciel

Oh, oh, nadto uwagi. Nie trzeba mi wielbicieli, jestem zajęta

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Co z osobami, które przytomnie nie poinformują?