Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Wyrażą solidarność z uchodźcami

Inicjatywa Obywatelska organizuje jutro (15 października) w Bielsku-Białej wydarzenie “Dzień Solidarności z Uchodźcami”.

Rozpocznie się ono o 16.30 na placu Bolesława Chrobrego. Organizatorzy chcą w ten sposób wyrazić swoje poparcie i solidarność z uchodźcami, a także z ofiarami wojen i kataklizmów.

W Polsce uchodźca coraz częściej kojarzy się z “terrorystą”, “nierobem”, “gwałtem”. Nie zgadzamy się na to! Wiemy o krzywdzie, jaka dzieje się w Syrii, Afganistanie, Somalii, Erytrei czy Czeczenii. Wiemy, że konflikty zbrojne czy kataklizmy dotykają ludzi często nieoczekiwanie, a dotkniętym zwyczajnie brakuje nadziei. Wiemy, że Polacy i Polki otrzymywali w przeszłości pomoc, gdy uciekali w kraju przed zagrożeniem życia. Pomogły nam wówczas takie kraje jak Iran czy Indie – podkreślają organizatorzy akcji z Inicjatywy Obywatelskiej.

Wydarzenie trwać ma około godziny, a po nim w klubie Grawitacja zaplanowano spotkanie “Iran za jeden uśmiech”.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 lat temu

Dobrze, że akcje takie jak ta są i będą. Uchodźcy to ludzie tacy jak każdy, czemu tak się boimy otworzyć na innych? Nie jedzcie tej papki co media podają, że to ,,oni, tamci, ci źli”.

Arek
Arek
2 lat temu

Kto imiennie jest organizatorem i się nie zgadza…………może się ujawni………może to Gal Anonim a może miłośniczka arabów Grażyna Staniszewska , Ewa Furtak lub ktoś inny

Szymon
Szymon
2 lat temu
Reply to  Arek

Szymon Kułakowski, jedem liderem Inicjatywy Obywatelskiej Witaj,

Zuzanna
Zuzanna
2 lat temu
Reply to  Arek

Zuzanna Nowak, Inicjatywa Obywatelska WITAJ. czy trafiamy już na faszystowski redwatch? 😉

Franuś
Franuś
2 lat temu

Ktoś się powinien podpisać pod cytatem a nie ogólnie. Ktoś może jest liderem.