Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielszczanin w Mam Talent

Fot. tvn/Mirosław Sosnowski

46-letni Dariusz Krupa z Bielska-Białej wystąpi w Mam Talent! Emisja odcinka nastąpi w sobotę 6 października o 20.00 w TVN.

Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się już w przedszkolu. Mając 4, może 5 lat zaśpiewał piosenkę dla mamy na akademii, efektem czego były łzy na twarzach wszystkich obecnych kobiet.

Do dziś uznaje to wydarzenie za swój największy sukces. Nigdy nie kształcił się muzycznie. W wieku 17 lat kupił swoją pierwszą gitarę i uczył się grać ze słuchu. Próbował swoich sił w dwóch zespołach rockowych, ale jak sam mówi ,,nic z tego nie wyszło”. W 1992 roku zaśpiewał na festiwalu Piostor Gorol Song, na którym otrzymał wyróżnienie. Dało mu to możliwość zaprezentowania się na Festiwalu Jaszczury w Krakowie, na którym sędziowali Jacek Kaczmarski i Marek Niedźwiedzki. Zaśpiewał wtedy wraz ze swą małżonką.

Darek marzy, by zaistnieć jeszcze w świecie muzycznym, wydać płytę i chociażby ,,jednego hita”. 26 lat mieszkał we Francji, a do Polski wrócił wiosną tego roku. W Paryżu zaczął śpiewać w metrze i tak udało się mu przeżyć te wszystkie lata. Udział w „Mam Talent!” jest próbą ułożenia sobie muzycznego życia w Polsce.

 

google_news