Wydarzenia Cieszyn

Bierzmowanie w więzieniu

Fot. ZK w Cieszynie

W Zakładzie Karnym w Cieszynie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dwóch osadzonych przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił im ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, ks. bp Roman Pindel.

Jeden z osadzonych, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych, przygotował na tę okazję płaskorzeźbę z wizerunkiem ojca Maksymiliana Kolbego. Na pamiątkę wizyty płaskorzeźba wraz z monografią cieszyńskiej jednostki penitencjarnej została przekazana biskupowi. Dodatkowym akcentem tego wydarzenia było poświęcenie rzeźby przedstawiającej Chrystusa, która zawisła w kaplicy cieszyńskiego Zakładu Karnego.

W uroczystości brali udział również inni osadzeni oraz przedstawiciele dyrekcji i wychowawcy. Oprawę muzyczną przygotowali członkowie Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”. Do bierzmowania skazanych przygotowywał kapelan jednostki, ks. Leszek Kogut.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jak długo
Jak długo
5 lat temu

Serio, chyba żart. Ten kraj to ruina gdzie ktoś kto przesmolił swoje życie ma lepiej niż uczciwie pracujący obywatel. W szpitalu na sor bez kolejki z obstawą. Miesięcznie utrzymanie kosztuje nas podatników ponad 3000, gdzie zdrowe byki leżą i się z nas śmieją, żenada

Aga
Aga
5 lat temu
Reply to  Jak długo

nie ma to jak merytorycznie adekwatny komentarz 😉