Cieszyn Kultura i rozrywka

Bitwy o przeszłość. Spotkanie z Janem Piskorskim w Cieszynie

18 maja w Muzeum Śląska Cieszyńskiego o 17.00 odbędzie się spotkanie dyskusyjne z prof. Janem Piskorskim.

Tematem rozmowy będzie jego najnowsza książka zatytułowana “Bitwy o przeszłość. Nauka, polityka, media, edukacja”. Wydana w roku 2024 przez krakowskie Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych „Universitas” praca porusza ciekawe kwestie.  Z prof. Janem Piskorskim rozmawiał będzie Rafał Geremek.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 17.00 w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Zapraszamy! Wstęp wolny!

JAN M. PISKORSKI – profesor studiów porównawczych na Uniwersytecie Szczecińskim, historyk, eseista, bywa też tłumaczem i pisuje opowiadania. Laureat nagrody Berlińsko-Brandenburskiej Akademii Nauk za całokształt twórczości. Za książkę Wygnańcy. Przesiedlenia i uchodźcy w dwudziestowiecznej Europie (PIW 2010) otrzymał nagrodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz nominację do nagrody „Polityki” za najlepszą książkę historyczną roku i nagrody literackiej „Srebrny Kałamarz”. Jest laureatem Zachodniopomorskiego Nobla – nagrody przyznawanej wybitnym ludziom nauki. W ostatnich latach wydał w Bellonie trzy tomy prac wybranych: Polska – Niemcy. Blaski i cienie tysiącletniego sąsiedztwa (2017), Pomeranika (2020), Gorzka sól historii. Migracje i transformacje (2021) i wespół z fotografikiem Timmem Stützem publikację Spacer między słowem a obrazem w szczecińskiej Książnicy Pomorskiej (2023).

 

google_news