Wydarzenia Bielsko-Biała

Biuro w Bielsku-Białej

Fot. Wojciech Małysz

Mieszkańcy Podbeskidzia będą mogli na miejscu składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu “Czyste Powietrze”.

W piątek, w samo południe, nastąpiło uroczyste (biorąc pod uwagę przybyłych notabli – nawet bardzo uroczyste) otwarcie bielskiego biura terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Biuro znajduje się w Bielsku-Białej przy ulicy Legionów 57.

Przecięcia wstęgi dokonali Tomasz Bednarek, prezes zarządu WFOŚiGW w Katowicach oraz Przemysław Drabek, członek Rady Nadzorczej Funduszu i kandydat na prezydenta Bielska-Białej. To właśnie Drabek zabiegał, by biuro wróciło do stolicy Podbeskidzia, za co dziękowali mu między innymi poseł Grzegorz Puda, senator Andrzej Kamiński i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

W biurze będzie można między innymi składać wnioski o dofinansowanie z rządowego programu “Czyste Powietrze”. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać na Legionów 57 w dni robocze w godzinach 9.00 – 14.00.

 

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
2 lat temu

Czyli w UG/UM już nie? Dotychczas przecież robiły to samorządy znając lokalną sytuację. Dofinansowanie z “Czyste powietrze” to ograniczenie możliwości uzyskania dotacji na piece na węgiel tam gdzie jest w pobliżu sieć gazowa. Takie to udogodnienie.

Zofia
Zofia
2 lat temu

Jest biuro, będą etaty. Znowu można dać zarobić jakiemus koledze partyjnemu. I nikt nie zapyta po co to biuro.