Bielsko-Biała E-edukacja

BKS – kibicowanie, tańce i pożegnanie

Podczas meczu o 7. miejsce w Orlen Lidze pomiędzy BKS Profi-Credit a Budowlanymi Toruń uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce mieli okazję kibicować bielskim siatkarkom.

By zagrzewać zawodniczki do walki uczniowie głośno dopingowali, wymachiwali klubowymi flagami, rzucali confetti i serpentyny. W przerwach spotkania na boisku tańczył szkolny zespół KlasMix, ubrany oczywiście w klubowe barwy.Poskutkowało! BKS wygrał 3:2 i złoty set 15:12 i uplasował się na 7. miejscu w Orlen Lidze.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Giacomini Budowlani Toruń 3:2 (28:30, 25:22, 25:21, 20:25, 15:11); złoty set – 15:12.

Po meczu pożegnano wspaniałą zawodniczkę – Joannę Staniuchę-Szczurek, która podjęła decyzję o zakończeniu siatkarskiej kariery. Były kwiaty, podziękowania i sporo łez, a od Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce czerwono-zielono-żółta poducha w kształcie serca. Upominek siatkarce wręczyła dyrektor Małgorzata Walusiak, której towarzyszyły szkolne siatkarki i tancerki – Justyna, Paulina i Ida.