BKS wreszcie zwycięski

Siatkarki z Bielska-Białej po serii porażek wygrały w trzech setach z MKS Dąbrową Górniczą.

Rywalki zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale w pierwszym secie nie było tego widać. Oba zespoły często się myliły i zgromadzeni w hali pod Dębowcem kibice oglądali wyrównane zawody. Podopieczne Tore Aleksandersena na pierwsze prowadzenie wyszły dopiero po zdobyciu 16. punktu. Szybko odskoczyły rywalkom i skutecznie finiszowały. W drugim secie nie pozostawiły żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. W trzecim dąbrowianki dotrzymywały kroku gospodyniom tylko do połowy seta.

To miał być mecz na przełamanie i takim się okazał. Dobrze zawody zagrały szczególnie Gina Mancuso i Marlena Pleśnierowicz. Ta ostatnia została uznana MVP spotkania.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:13, 25:17) .

BKS: Konieczna, Pleśnierowicz, Jagieło, Grant, Sobolska, Mancuso, Lemańczyk (libero) oraz Mucha, Różański, Zakościelna.