Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

Bliżej nieba w Skoczowie

W Skoczowie trwa XXII Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”, upamiętniająca pobyt Jana Pawła II w mieście w 1995 roku. Od kilku lat festiwal przebiega pod hasłem „Spotkanie Przyjaciół”, i tak jest i teraz. Koncertom i innym wydarzeniom towarzyszy wyjątkowa, rodzinna atmosfera.

Za nami m.in. uwiecznione na zdjęciach spotkanie z Krakowskim Triem Stroikowym oraz ze znanym aktorem, Maciejem Zakościelnym, który czytał bajki dla dorosłych ks. Mieczysława Malińskiego. Przed skoczowską publicznością wystąpili ponadto artyści z Ukrainy, dzięki którym można było usłyszeć brzmienie m.in. tradycyjnych dla tego kraju instrumentów, takich jak sopiłka i friłka.

Przed nami jeszcze dwa koncerty. 21 maja o 19.00, w kościele św. Piotra i Pawła, prozę ks. Jana Twardowskiego będzie czytać kolejna osoba znana ze szklanego ekranu, aktorka Barbara Bursztynowicz, a zagrają i zaśpiewają Agnieszka Bielanik-Witomska, Ireneusz Miczka, Jarosław Spałek i Klaudiusz Jania.

Ostatniego dnia, 22 maja, o 10.00 na Kaplicówce tradycyjnie już odegrana zostanie na trąbkach ukochana przez Jana Pawła II pieśń „Barka”. Koncert finałowy natomiast odbędzie się w kościele Św. Trójcy. Swoją poezję będzie czytać ks. bp Paweł Anweiler, a słuchaczom zaprezentują się same znakomitości – Joanna Korpiela-Jatkowska, Aneta Witosz, Hubert Miśka, Kamil Zdebel, chór kameralny „A Piacere” Instytutu Muzyki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Bytomska Orkiestra Gorczyckiego.

Autorką fotoreportażu jest Dorota Krehut-Raszyk.

 

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments