Na sygnale Oświęcim

Blisko 2,5 promila na rowerze. Może już więcej nie pojeździć

Fot. KPP Oświęcim/Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 59–letni mieszkaniec Podolsza wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

W poniedziałek 23 stycznia, policjanci pilnujący bezpieczeństwa w miejscowości Zator, tuż po godzinie 16 na ulicy Oświęcimskiej dostrzegli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 59–letniego mieszkańca Podolsza wykazało 2,4 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a nawet orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. – Uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego – zapowiadają funkcjonariusze.

google_news