Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Blisko 300 zakażeń i trzy zgony w naszym regionie. To najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na Covid-19. W sumie w naszym regionie wykryto 275 nowych przypadków (w całym kraju 16 173). Są także kolejne trzy ofiary śmiertelne pandemii (w całym kraju 684).

W Bielsku-Białej ujawniono najwięcej zakażonych, bo aż 102 osoby otrzymały pozytywny wynik testu. Blisko tysiąc osób przebywa na kwarantannie.

W powiecie bielskim zachorowało 84 mieszkańców, a 1158 poddanych jest kwarantannie.

Natomiast w powiecie żywieckim 89 testów było pozytywnych. Jakby tego było mało odnotowano trzy przypadki śmiertelne. Wszystkie osoby zmarłe miały choroby współistniejące.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
2 lat temu

Gmina Jeleśnia 13 tys. Mieszkańców 2 POZ ty 3 apteki , i ani jednego punktu szczepień , POZ odsyła do Żywca , świetnie ale co z ludźmi niedołęźnymi, starszymi bez środków transportu ?
UG ma to w głębokim poszanowaniu , po co uruchamiać punkt szczepień i problemy z nim związane,szkoda tylko że Pani Wójt Jeleśni to była pielęgniarka

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Jerzy

Dostępne są punkty szczepień mobilne, marny samorząd, że nie umie takiego sprowadzić do sołectw na czas większego skupiska ludzi przy okazji.